Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap göz makyajı nasıl yapılır? Haberimizde, Arapların kullandığı ve kadınlara çok yakışan Arap makyajını resimli olarak anlatacağız.

Arap makyajı nasıl yapılır? Resimli anlatım haberimizde, Araplar tarafından yapılan ve kadınlara çok yakışan Arap göz makyajının yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Bu makyaj tekniğinde gözler çok dikkat çeker ve insanı büyüleyen bir yapısı vardır. Arapların oldukça fazla kullandığı bu makyaj karmaşık gibi gözükse de öğrenildikten sonra kolayca yapılabilir. Yapılışının zorluğundan dolayı ülkemizde kadınlar tarafından pek tercih edilmez. Arap makyajı, düğünler, kına geceleri, akşam partileri ve davetlerde tercih edilir. Yazımız içerisinde Arapların kullandığı makyajı videolu ve resimli olarak anlatacak ve sizlere teknikleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Arap göz makyajı nasıl yapılır?

Arap makyajı nasıl yapılır?

Arap göz makyajında cilt rengi önemlidir. Orta ve açık cilt tonunda gümüş gölge uygulanırken daha koyu bir cilt rengi için altın gölge uygulanmalıdır. Şimdi Arap makyajının aşamalarını madde madde anlatma geçelim.

1. Yüzünüzde kalıcı bir gönüm elde etmek için siyah noktalar, koyu halkalar ve çizgiler kapatılmalıdır. Bunu yapmak için sıvı bir kapatıcı uygulanmalıdır.

2. Makyajınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için astar kullanılmalıdır. Bu sayede makyajınız uzun süre dayanacak ve dökülmeler yaşanmayacaktır.

3. Pembe göz farını göz kapaklarınıza uygulayın. Bunu yapmak için göz fırçasına bir miktar pembe göz farı alarak gölgeleyin. Uygulayacağınız bu gölge tüm göz kapağınıza yayılmalıdır.

4. Arap makyajını yapmak için göz kapaklarınızın dışına doğru mor gölge uygulanmalıdır.

5. Gözlerinizi içten dışa doğru göz kalemi ile çizin. Altları hafif üstleri ise daha kalın bir hale getirin.

6. Makyajınızı tamamlamaya bir adım kala gözlerinizin etrafına taşan boyaları silin ve temizleyin. Ardından kirpiklerinize bir kat maskara uygulayın.

İpucu: Takma kirpik takarak bu işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bu makyajın olmazsa olmazları arasında takma kirpikler başı çekmektedir.

Arap göz makyajı video:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir