Bedelli askerlik şartları 2011

Reklamlar

2011 2012 Bedelli askerlik şartları belli olmaya başladı yavaş yavaş – Herkesin beklediği bazılarının da kızdığı bedelli askerlik ile ilgili şartlar yavaş yavaş kamuoyuna sızmaya başladı.

İşte ayrıntılar;

Uzun süredir binlerce kişinin beklediği bedelli askerlikle ilgili çalışmaların detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Şu an 35 yaş üstü kişiler için düşünülen uygulamada 40 yaş üstündekiler daha yüksek bir bedel ödeyecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Almanya’ya giderken “Gönlümüzde yer alan biran önce neticelendirip, açıklamak, bu adımı atmaktır” diyerek sinyalini verdiği bedelli askerlikle ilgili çalışmalarının detayları ortaya çıkıyor.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çalışmaların hâlâ sürdüğünü belirtirken, uygulamadan 35 yaşın üzerindeki kişilerin yararlanacağı öğrenildi.

Bedelli askerlik uygulamasının 35 yaş üstü için çıkartılması planlanıyor. 35 yaşın üzerindekiler belli bir bedel ödemeleri karşılığında 21 günlük askerlik yaparak askerlik yükümlülüğünden urtulacak. 40 yaş üstü grubunda olup askerlik görevini yerine getirmeyenler ise çok daha yüksek bir bedel ödeyerek silah ltına alınmaksızın askerliklerini yapmış sayılacaklar.

PARASI OLMAYANA KAMU HİZMET

İ Bedelli askerlik kapsamına girmesine rağmen gereken parayı ödeyemeyecek durumda olanlar ise kamuda zorunlu çalışma ile askerlik yükümlülüğünden kurtulacak. Bedelli askerlikten toplanan paraların ise nerelerde kullanılacağı konusunda ise karar verilmediği belirtiliyor.

BAŞBAKAN’A SUNACAĞIZ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili BUGÜN’e konuştu. “Bedelli askerlik ile ilgili çalışmalar hâlâ devam ediyor. Çalışmalar bittiği anda Sayın Başbakan’a sunum yapacağız. Gerekli açıklamaları Sayın Başbakanımız yapacaktır” diyen Bakan Yılmaz, çalışmaların ne zaman biteceği konusunda takvim veremeyeceğini söyledi. Yılmaz, “Takvim vermem mümkün değil. Çalışmalar bitince sunum yapacağız” dedi.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.