Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

En çok dikkat çeken yerlerden birisi olan gözlerimizde etkileyici olmamızı sağlayan takmak kirpikleri kullanmanın püf noktaları burada.

Bir tanışma esnasında yada herhangi bir yerde hemen herkesin ilk dikkatini verdiği yer gözlerdir. İşte gözlerimize güzellik katan kirpiklerimize, ekstra etkileyiciliği sağlayan takma kirpik ile daha başka bir çekicilik ekleyebiliriz. Peki kullanmasını tam olarak biliyor muyuz? Tak kirpik kullananlar püf noktaları ile ilgili bizlere ne sırlar vermişler hep beraber inceleyelim.

Güzelliğine düşkün ve az çok bu işi bilen kadınlar takma kirpiklerin sağladığı uyumu, rimeller veya maskaralar bir derece yakalayabilirler ama bu yüzde yüz sonuç vermez. Niye daha iyisi olmasın diye düşünenlere yada bu bana yetmez diyenlere takma kirpik mucizesi yetecektir. Girdiği her ortamda gözlerin kendisine çevrildiği, bakışlarıyla karşısındaki etkileyen bir çekiciliğe kavuşmak için kullandığımız takma kirpiklerin işte püf noktaları.

Takma Kirpik Takmanın Püf Noktaları

Takma Kirpik Takmanın Püf Noktaları

Takma kirpikle ne kadar sürede dolgun ve uzun kirpiklere sahip olunabilir?

Bu uygulamada kirpiklere tek tek uygulanır. Üst kirpiklere tam bir set uygulanacaksa tam 2 saat sürer. Kirpiklere kalıcı ve bireysel kirpik olması için yapıştırıcının doğal kirpikle buluşması zaman alır. Eğer evde uygulayacaksanız ampülün kirpiğe teması uzun sürebilir.

Bu süreçte ne kadar uzunluk ve hacim oluşturabilirim?

Kirpiklerinizin yüzde 50 ve yüzde 30 daha kalın daha uzun olabilir. Bir süre rimel veya kirpik kıvırıcı kullanmayın farkını hissedeceksiniz.

Alt kirpiklere uygulanabilir mi?

Açık gözlerle yapılmak zorunda olduğu için biraz rahatsız edici olabilir. Alt kirpiklere farklı yapıştırıcı kullanılılabilir fakat onların ömrü uzun olmaz.

Kirpikler ve yapıştırıcının kalitesindeki farklılıklar nelerdir?

Kirpikleri sentetik isterseniz vizon kirpik kullanabilirsiniz. Bunlar tamamen doğal görünümlüdür. Yapıştıcısı formaldehit içermeyen sadece Novalash yapıştıcı kullanın. Çünkü Çin’de üretilen ucuz yapıştıcılar gözünüzü tahriş edebilir.

Bu kirpiklere en özel bakım nedir?

Kirpikleri doğal kirpiklerinize yapıştırıldığınızda bakımı altı ila sekiz hafta sürer. Tam bir görünüm sağlamak için, yaklaşık her ay bakım yapmak gerekir. Kirpiklerin yapışmaması ve kırılmaması için kirpiklerin üzerine nemlendirici ve göz kremi sürmeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra büyüleyici bakışlara sahip olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kirpik dökülmesi sorunum var takma kirpik ald1m ama daha da döküldü, ne yapmal1y1m?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir