Takma Kirpik Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpik nasıl yapıştırılır? İlk defa deneyecekler için takma kirpik nasıl kullanılır ve nasıl çıkarılır anlatmaya çalışacağız.

Takma kirpik nasıl takılır ve çıkarılır bilmiyorsanız üzülmeyin çünkü bu yazıdan sonra bir profesör gibi hem takacak hemde kullanacaksınız. Sadece 5 kolay adımda takma kirpik takmanın ipuçları burada sizlerle olacak.

Kadınlar bazen görüntülerinde değişiklik isterler ve takma kirpik takarak bakışlarına anlam katabilirler. Zamanınız kısıtlı ve sizin aceleniz var ama takma kirpiğin nasıl takıldığını bilmiyorsunuz. İşte burada doğru şekilde takma kirpik takma ve çıkarma hakkında bilgiler vereceğiz.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Öncelikle satın aldığınız takma kirpiklerin boyutunu kontrol etmelisiniz ve size uygun mu diye ölçümünü yapmalısınız. Çünkü bunların hepsi standart şekilde satıldığı için size uygun olmayabilir. Takma kirpiğin tamamının takılması imkansız olacağı için içten yarım santim ayırarak o bölümü kesmelisiniz. Şimdi işin en önemli kısımlarına gelelim.

İLK ADIM TEMİZLİK
İşin en önemli kısımlarından biri kirpikleri yapıştıracağınız bölgeyi iyice temizlemek. Çünkü kirpik diplerinde biriken yağ, yapışkanın etkisini azaltır. Kirpik boyunun göz büyüklüğünüze göre ayarlanması ise ikinci kural. Kirpik tellerinin uzunluğu genelde birçok kadın için abartılı olduğundan, dış kısımdakiler daha uzun olacak şekilde kısaltın.

YAPIŞTIRMA ZAMANI
Bu aşamada siyah yapıştırıcı tercih etmenizde fayda var. Böylece hem kirpiklerinizin dibini belirginleştirerek gözlerinizi vurgulayacaksınız hem de topaklanmaların görünümü sizi rahatsız etmeyecek. Yapıştırıcıyı bir kürdan yardımıyla takma kirpiklere uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin.

YARDIM ALIN
Aynanın karşısına geçip gözünüzün iç köşesinden itibaren kirpiği yapıştırmaya başlayın. Yapıştırdığınız kısmın üzerine bastırın ve biraz bekleyin. Yapıştırıcının kuruduğundan emin olduğunuzda kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın. Böylece doğal bir görünüm kazanacaksınız.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpik nasıl çıkarılır bilmiyorsanız tam yerindesiniz diyebilirim çünkü burada takma kirpik çıkarma yöntemlerinden bahsedeceğiz. İşiniz bittiğinde yatmadan önce mutlaka çıkarmanız gerekir aksi takdirde kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

İlk olarak, pamuklu çubukla bölgeye biraz ılık su veya göz makyajı temizleyici uygulayarak yapıştırıcıyı çözün. Makyaj temizleyicinin yada ılık suyun işini yapması için bir dakika kadar bekleyin. Ardından, kirpikleri nazikçe soyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir