Parfüm Nerelere Sıkılır?

Parfüm Nerelere Sıkılır?

Parfüm günümüzde bir çok kişinin günlük olarak kullandığı özellikle bayanların çantalarından hiç ayırmadığı eşyalardan ve kokulardan birisi olmuştur. Peki parfüm nerelere sıkılmalı? Parfümlerin hem erkek hem de kadın için nerelere sıkılacağı hakkında bilgileri paylaşalım sizlerle.

Kadın yada erkeğin güzelliğinde ki giyim kuşamda dahil son nokta parfümdür. Diğerlerine hazırlık zor olduğu için parfümleri çabucak sıkar dışarıya öyle çıkarız ve nereye sıkmamız gerektiğini düşünmeyiz. Çünkü kolayımıza böyle gelir ve zamanımızı birde bunun için harcamak istemeyiz.

Parfüm Nereye Sıkılır?

Parfüm Nereye Sıkılır?

Belki ailenizde sizden yaşça çok büyük olanlarda denk gelmişsinizdir. Onlar bileklerine parfümü sıkar ve bileklerine birbirine sürerek kokunun yayılmasını sağlarlar. Bu konuda uzmanlardan bazıları gülerek parfümün öpülmek istenen yere sürülmesini söylemişlerdir.

Bazıları ise kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin demişlerdir. Böylece binlerce parfüm molekülü vücudunuzun her yerine dağılacağını belirtirler.

Vücut

Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır:

Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek.
Kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.

Saçlar

Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.

Küçük bir öneri:

Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

Parfüm Ne Kadar Uzaklıktan Sıkılır?

Parfümün kötü yanlarından biriside çok yakından sıkıldığı zaman hem cilde hem de sağlığımıza olacak zararlarıdır. Peki parfümü ne kadar uzaktan sıkmalıyız ki bize bir zararı olmasın.

Parfümleri sıkarken en 30 cm uzaklıktan sıkmak gerekir. Sıktıktan sonra siz içerisine girerseniz böylelikle damlacıklara maruz kalıp zarar görmemiş olacaksınız. Bu nedenle mümkün olduğu kadar ileriden sıkmaya çalışın. Zaten havada olacağı içinde içerisine girip tüm parfümün elbiselerinize dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Parfüm Cilde mi Kıyafete mi Sıkılır?

Kadınlar bu işi bildiği için özellikle erkeklerden en çok aldığımız sorulardan birisi de parfüm kıyafete sıkılır mı sorusu. Zaten cilde sıkmamalısınız kıyafetlerinize sıkmalısınız çünkü cildinizde parfümün kalıcılığı çok az olur ama kıyafet üzerinde en az 3 gün kalacaktır. Sık sık elbise değiştiren birisi değilseniz bu şekilde günlerce parfümden tasarruf etmiş olursunuz.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir