Parfümü Nasıl Sıkmalıyız

Parfümü Nasıl Sıkmalıyız Parfüm Nasıl Sıkılmalı

Parfüm nasıl sıkılır bilmiyormusunuz aslında parfümü sıkmanın yolu basit alırsınız şişeyi ve sıkılacak yerlerinize fıs fıs bitti. İşte parfümü sıktınız ve güzel kokuyorsunuz.

parfumu-nasil-sikmaliyizBence bu kadar basit değil olay arkadaşlar. Parfüm sıkmanın da çeşitli yöntemleri var ve parfüm sıkma teknikleri de bilinmeli ona göre parfüm sıkılmalı. Parfüm nerelere sıkılmalı konusuna kısaca öpülmesini istediğiniz yerlere diye cevap verebilirim ama önce uyarılar:

Önce Parfüm Sıkma Konusunda Uyarılar:
Parfümü kıyafetlerinize sıkmayınız. Parfümün içerisindeki yağlar özellikle ipek gibi hassas kumaşlarda lekeye sebep olabilir. Parfümleri sadece vücudunuza, kokunun gelişebileceği yerlere sıkınız. En iyisi, parfümü giyinmeden önce kullanmaktır.

Eau de toilette türü parfümler yaklaşık 4 saat, eau de parfum türleri ise 8 saat kadar üzerinizde kalır.

Parfümünüzün kokusunun vücudunuzda daha kalıcı kadınca olması için, parfümü sürmeden önce aynı markaya ait vücut losyonu, nemlendirici, pudra gibi yan ürünleri kullanınız, parfümü bunun üzerine sıkınız. Bu ürünlerin içerisindeki yağlar, parfümü tutarak daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Parfümler kuru ve açık renkli ciltlerde daha az kalıcıdırlar (Parfümler bu cilt tiplerinde daha uçucu olurlar). Bu yüzden parfümler kuru ciltlerde daha sık tazelenmeli ve yan ürünlerle birlikte kullanılmalıdırlar.

Parfümü şişesinden parmağınızla sürmeyiniz. Derinizdeki yağ, şişenin içerisine girerek parfümünüzün kokusunun bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden püskürtmeli parfümleri tercih edin, ya da bir parça pamuk üzerine döktükten sonra üzerinize uygulayın.

Parfüm Nerelere Nasıl Sıkılmalı:

Parfümleri nabzınızın attığı yerlere, yani bileklerinize, boynunuza, göğüslerinizin arasına, kulaklarınızın arkasına, hatta dirsek ve dizlerinizin arkasına, ayak bileklerinize, baldırlarınızın iç kısımlarına sıkınız. Buralarda kanınız derinizin üst kısmına yakın olduğunundan, bu bölgeler daha sıcaktır ve parfümünüzün daha iyi yayılmasını sağlayacaktır.

Parfümü yaklaşık 30 cm. uzaklıktan sıkınız.

Saçlarınız kısaysa parfümünüzü saç diplerinize, uzunsa, saç uçlarınıza sıkın.

Sentetik olmayan kıyafetlerinize gönül rahatlığıyla parfüm sıkabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bir kaç farklı kokuyu kıyafetinizin üzerinde karıştırmamak.

Parfümü, nabız noktalarınıza ve en çok terleyen ve ısınan bölgelerinize sıkmalısınız. Boynunuz, dizlerinizin arkaları, göğüslerinizin arası, bilekleriniz, kulak arkalarınız, göbeğiniz ve bileklerinizin içi en ideal noktalardır.

Parfümlerinizi bu noktalara sıktığınız zaman, vücudunuz her kalp atışınızda parfüm salgılayacak ve insanların aklını başlarından alacaksınız. Parfümü, vücdunuzun en çok hareket eden noktalarına sıkarak da, insanların kokunuzu, her hareketinizde, tekrar tekrar almalarını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.