Yüz Temizliği Nasıl Olmalı

Yüz Temizliği Nasıl Olmalı

yuz-temizligi-nasil-olmaliDaha önceki yazımızda yüz temizliği nasıl yapılmalı konusunda sabun konusuna ve her gün sabun ile yüzleri günde iki defa yıkamak gerektiğinden bahsetmiştik. Yüzümüzü temizlerken bazı konulara çok dikkat etmeliyiz arkadaşlar. Mesela diyerek hemen başlayalım.

Maskeler genelde cilde sürüldüğü zaman temiz cilde sürülmesi gerekir. Önce köpük tonikler veya jel şeklindeki tonikler ile yüzümüz temizlenmelidir. Yüzümüz bol su ile yıkandıktan sonra yüzümüzü hafifçe kurulamalıyız. Hafif nemli bırakmalıyız. Yüzümüze maskeyi ince fırça ile ya yukardan aşağıya ya da soldan sağa doğru düzenli bir şekilde sürmeliyiz.

Maskenin kıvamı çok cıvık ya da çok koyu olmamalıdır. Yüzümüze sürdüğümüz maske çok ince ya da çok kalın olmamalıdır. Orta düzeyde sürülmelidir. Maskeyi sürdükten sonra on beş dakika maske tamamen kuruyana kadar beklemeliyiz. Daha sonra da bol su ile yıkamalıyız. Eğer soyulabilen bir maske ise maske tamamen kuruduktan sonra aşağıdan yukarıya doğru yavaşça maskeyi sıyırmalıyız. Kişinin yaşı ilerledikçe cildindeki su oranı azalır. Azalan su oranı derideki kolejen aletsin dokuların yok olmasına neden olur. Cildimizi hem içten hem dıştan besleyebildiğimiz zaman cilt yapısı yumuşak gözükür. Tabiî ki yaşlanmayı durduramayız. Yumuşak ifade ile yaşlanmak daha iyidir. Sert ifade ile yaşlanmak ise bakımsız ciltler için geçerlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir