Menopoz Dönemi Güzellik Maskeleri

Menopoz Dönemi Güzellik Maskeleri Menopoz Döneminde Yapılacak Güzellik Maskeleri

Hanımların en sevmedikleri anlar menopoz dönemine girdikleri anlardır ve menopoz dönemi için maskeler bile varmış arkadaşlar.

menopoz-maskeleriSizde menopoz döneminde iseniz bu maskeleri uygulayabilirsiniz. Menopoz döneminde ciltte oluşan değişimlerin etkisini azaltmak için yapılması tavsiye edilen işte o maskeler:

Domates Maskesi:
1 büyük organik domates
2 çay kaşığı kahverengi şeker
1 çay kaşığı bal

Ezdiğiniz domatesi cam kasede bal ve şekerle karıştırın. Karışımı yüzünüze hafif masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzü durulayın ve kurulayın. Domates likopen açısından zengindir. Ölü hücrelerle savaşan güçlü bir antioksidandır.

Tarçın Maskesi:
1 çay kaşığı tarçın
2 çay kaşığı süt tozu
1 yemek kaşığı taze demlenmiş papatya çayı
Yarım çay kaşığı organik bal

Yumuşak bir kıvam elde etmek için malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Kağıt bir havluyu karışıma batırın ve yüzünüze koyun. Havlunun üzerinden cildinize yavaşça masaj yapın. 2-3 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildinizi yatıştırmak için papatya, sütteki laktik ve asit kombinasyonu cildi ölü hücrelerden arındırır. Tarçın cildi uyarır.

Narenciye Maskesi:
1 yumurta beyazı
1 tatlı kaşığı taze sıkılmış greyfurt suyu
1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu
2 çay kaşığı yağsız ekşi krema

Cam bir kase içinde yumurta beyazı kabarık olana kadar çırpın. Ekşi krema, limon ve greyfurt suyunu başka bir kapta karıştırın. Temiz yüzünüze ekşi krema karşımını uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra yumurta akını yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Limon ve greyfurt sitrik asit, doğal bir eksfoliyatördür ve ayrıca güçlü antioksidanlar açısından zengindir. Her ikisi da daha pürüzsüz daha parlak bir görünümlü bir cilt için idealdir .Bu maske yağlı ciltler için uygundur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir