Erkeklerin Yaptığı En Kolay Şeyler

Erkeklerin Yaptığı En Kolay Şeyler Biliyormusunuz – Bu yazımızda erkeklerin yaptıkları en kolay hareketleri sizlere yazacağız. Bakın Erkekler neleri çok daha kolay yapabiliyorlarmış;

15-Kız arkadaşına iltifat etmek

Bu elbisenin içinde çok hoş görünüyorsun… “Yani, ne demek istiyorsun?” Yani güzel. “Güzel?” Evet, çok tatlısın işte. “Ben tatlı olmak falan istemiyorum. ‘Seksi’ olduğumu düşünmelisin.” E öyle zaten, bence gayet seksisin! “Ne, basit ve bayağı göründüğümü mü söylemek istiyorsun?!”

14-Temel matematik

Çocukluğunuzdan beri uğraş verip durdunuz bu ders için: fasulye mi saymadınız abaküs mü almadınız… Sonra seviye atlayıp çarpım tablosu vs öğrendiniz ve orada kaldınız; kümeler mi? O ne ola ki?

13-Balıklama atlamak

Kolları öne doğru uzat, bacakları bitiştir, dizlerden hafif kır – ama atlarken başını öne eğmeyi unutma yoksa alnının çatısından
yanarsın mazaallah -sonra biraz zıplayıp biraz da ileri atılarak suya dal. Anlatımı karışık ama hareket basit. Evet evet öyle!

12-Gece yarısından sonra uyanık kalmak

Niye kalasın ki zaten? Hiçbir anlamı yok. Bu saatten sonra dışardaysan çok da hayırlı sebebin yoktur: Ya ağrıyan bir mide, ya ağlayan bir kadın ya da kırk yılda bir gelen dans etme arzusudur. Evdeysen de – saçma sapan TV programlan sağolsun – çoktan uyumuşsundur zaten.

11-Pantolon almak

Sen kadın değilsin. Dolayısıyla basenlerini dar, poponu kalkık, bacaklarını uzun gösterecek komplike tercihler arasında cebelleşmene gerek yok. Sen bir erkeksin; kolay bir seçim olacak bu merak etme; yani bildiğimiz, şıradan bir pantolon baktığın sürec.

10-Topluluk önünde konuşma yapmak

Kendi ortamında gülüp eğlenmek ve eğlendirmek konusunda şahanesin. Ama iş, yakın bîr arkadaşın için verilmiş özel bir yemekte düğün, doğum günü, veda, terfi vs konuşmaya gelince tuhaf bir tutukluk esir alıyor sanki. Ara sıra kekeleme huyunun olduğunu da o sırada öğreniyorsun, işte bu gerçekten acı bîr deneyim!

9-Saçını kendin tıraş etmek

Eline tıraş makinesini al, ayarı ikiye getir, ön taraftan saç diplerine saldır. Başının arkasını yanlışlıkla swastika şeklinde kazıdıktan sonra kulaklarının arkasında bıraktığın bir tutam saç ve aradaki dazlak noktalarla ünlü seri katil Charles Manson’ın kopyası olarak baştan yarattığın “kendi”ni sokakta gezdirebilirsin artık. Ama tavsiye edilmez.

8-Çiçeklere iyi bakmak

Altı üstü bir su vereceksin, bir de gölgeyi mi yoksa güneşi mi seviyor onu bileceksin, değil mi? Ama senin çiçeğin kaç zamandır yalnızca kedinin gübre bırakma ihtiyacını karşılıyor gibi… Eh, hayata küsmüş olması boşuna değil.

7-Gömlek ütülemek

Tam bittiğini sanırken eline alıp baktığında neredeyse ilk hâlinden daha kırışık olduğunu farkediyorsun. Bir kolu ütülerken diğeri iyice bozuluyor. Bir de elini yakınca işler tam sarpa sarıyor. O acıyla ağlamaya başlıyorsun. Gözyaşın gömlekte iz bırakıyor. Şanslıysan annen usanıp bu işi devralıyor.

6-Hırçın bir kediyi sakinleştirmek

Pahalı kedi mamalarından alıp 15 dakika boyunca kulaklarının arkasındaki “zevk noktasını” seviyorsun, O ise karnını doyurup keyfe doyunca içinde hiç de sevgi kırıntısı olmayan bir bakış ve büyüyen gözbebekleriyie seni pis pis kesiyor. İşte saldırı da bu sırada gerçekleşiyor; hem de organize! Diğer iki sinsi yaratık çoktan paçalarının dibinde yerlerini almışlar bile. Hem dayak atıyorlar hem de kucağına gelmeye çalışıyorlar, anlaşılmaz varlıkla.

5-Kafelerdeki lezzetli sandviçlerden yapmak

Sandviçi yapan adam: “Bilader, bu is çok basit. Ekmeğin arasına mayonezi sürüp salam, marul, domatesi koyacaksın; afiyetle yiyeceksin. Budur!” Sen: “Zor olan basiti yapmaktır abi. Ben bu noktada çuvallıyorum işte. Mutfağa biraz merakım vardır da işin içinde az malzeme olunca kafam çok çabuk karışıyor.”

4-Sutyen açmak

Bu iş ne kadar uzarsa o kadar zorlaşır. Ayrıca tek elimle halledeyim havasına girersen bu mücadele büyür. Daha kötüsü, sen böyle cebelleşirken o sırt üstü yatıp yargılayan gözlerle sana bakıyordur, tüm arzusu bir anda biter ve sen ne olduğunu anlamadan üzerine bir tişört geçirmiştir bile. Bir sonraki aşama ise taksi çağırıp seni postalaması olur ki en trajik an budur. Demek ki neymiş: “Bir elin nesi var iki elin sesi var.

3-Yumruk atmak

Bir kere kol havaya kalktı ve şu ölümcül cümle sarfedilmiş oldu: “O zaman gel bakalım!” Buna “hadisene, hadi hadi vurşana” gibi çok talihsiz ve çok gereksiz başkaldırı niteliğindeki motive edici kelimeler de eklenirse durum vahim. Attığın aristokrat yumruğundan sonra rakibin yaptığı hamle, suratını estetik cerrahlara havale etmene neden olabilir.

2-Sevgili yapmak

Şu yeryüzünde üç milyar kadın yasıyor ve sen hâlâ tek tabanca dolaşıyorsun ortalarda.

Bir düşünelim, hiç kuşkusuz senin yüksek standartlarınla alakalı bir durum bu? Ya da “Sizi bir yerden tanıyorum galiba?” numaralarının hâlâ işe yaradığını sanmaktan?

1-Fotoğraflarda gülümsemek

Bayramlarda çektirilen aile fotoğrafı için yapacağın belli belirsiz bir dudak hareketi bu kadar mı kasar insanı? Galiba en zorlama poz bu! Sinirlerin bozulup kahkaha attığında ciddiyetsiz derler, “daha düzgün bir fotoğraf olsun” isterler. Dümdüz bakarsın “biraz gül ayol!” itirazları yükselir. Ortasını bir türlü tutturamazsın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.