Erkeklerin Yaptığı En Kolay Şeyler

Son Güncelleme: 16.09.2020 12:50

Erkeklerin yaptığı en kolay şeyleri uzmanlar gözlemleyerek madde madde sıralamışlar ve ortaya çok güzel sonuçlar çıkmış. Bizde bu sonuçları derledik toparladık ve sizler için bir araya getirdik.

Erkeklerin Yaptığı Şeyler

Erkeklerin Yaptığı Şeyler

Erkeklerin yaptığı şeyler çok fazladır ama aralarından dikkat çeken ve özel kılan hareketleri davranışları tüm erkeklerde aynıdır. İşte onlardan seçmeler.

1- Kız arkadaşına iltifat etmek

Bu elbisenin içinde çok hoş görünüyorsun… “Yani, ne demek istiyorsun?” Yani güzel. “Güzel?” Evet, çok tatlısın işte. “Ben tatlı olmak falan istemiyorum. ‘Seksi’ olduğumu düşünmelisin.” E öyle zaten, bence gayet seksisin! “Ne, basit ve bayağı göründüğümü mü söylemek istiyorsun?!”

2- Temel matematik

Çocukluğunuzdan beri uğraş verip durdunuz bu ders için: fasulye mi saymadınız abaküs mü almadınız… Sonra seviye atlayıp çarpım tablosu vs öğrendiniz ve orada kaldınız; kümeler mi? O ne ola ki?

3- Balıklama atlamak

Kolları öne doğru uzat, bacakları bitiştir, dizlerden hafif kır – ama atlarken başını öne eğmeyi unutma yoksa alnının çatısından yanarsın mazaAllah -sonra biraz zıplayıp biraz da ileri atılarak suya dal. Anlatımı karışık ama hareket basit. Evet evet öyle!

4- Gece yarısından sonra uyanık kalmak

Niye kalasın ki zaten? Hiçbir anlamı yok. Bu saatten sonra dışardaysan çok da hayırlı sebebin yoktur: Ya ağrıyan bir mide, ya ağlayan bir kadın ya da kırk yılda bir gelen dans etme arzusudur. Evdeysen de – saçma sapan TV programlan sağolsun – çoktan uyumuşsundur zaten.

5- Pantolon almak

Sen kadın değilsin. Dolayısıyla basenlerini dar, poponu kalkık, bacaklarını uzun gösterecek komplike tercihler arasında cebelleşmene gerek yok. Sen bir erkeksin; kolay bir seçim olacak bu merak etme; yani bildiğimiz, şıradan bir pantolon baktığın süreç.

6- Topluluk önünde konuşma yapmak

Kendi ortamında gülüp eğlenmek ve eğlendirmek konusunda şahanesin. Ama iş, yakın bir arkadaşın için verilmiş özel bir yemekte düğün, doğum günü, veda, terfi vs konuşmaya gelince tuhaf bir tutukluk esir alıyor sanki. Ara sıra kekeleme huyunun olduğunu da o sırada öğreniyorsun, işte bu gerçekten acı bir deneyim!

7- Saçını kendin tıraş etmek

Eline tıraş makinesini al, ayarı ikiye getir, ön taraftan saç diplerine saldır. Başının arkasını yanlışlıkla swastika şeklinde kazıdıktan sonra kulaklarının arkasında bıraktığın bir tutam saç ve aradaki dazlak noktalarla ünlü seri katil Charles Manson’ın kopyası olarak baştan yarattığın “kendi”ni sokakta gezdirebilirsin artık. Ama tavsiye edilmez.

8- Çiçeklere iyi bakmak

Altı üstü bir su vereceksin, bir de gölgeyi mi yoksa güneşi mi seviyor onu bileceksin, değil mi? Ama senin çiçeğin kaç zamandır yalnızca kedinin gübre bırakma ihtiyacını karşılıyor gibi… Eh, hayata küsmüş olması boşuna değil.

9- Gömlek ütülemek

Tam bittiğini sanırken eline alıp baktığında neredeyse ilk halinden daha kırışık olduğunu fark ediyorsun. Bir kolu ütülerken diğeri iyice bozuluyor. Bir de elini yakınca işler tam sarpa sarıyor. O acıyla ağlamaya başlıyorsun. Gözyaşın gömlekte iz bırakıyor. Şanslıysan annen usanıp bu işi devralıyor.

10- Hırçın bir kediyi sakinleştirmek

Pahalı kedi mamalarından alıp 15 dakika boyunca kulaklarının arkasındaki “zevk noktasını” seviyorsun, O ise karnını doyurup keyfe doyunca içinde hiç de sevgi kırıntısı olmayan bir bakış ve büyüyen göz bebekleriyle seni pis pis kesiyor. İşte saldırı da bu sırada gerçekleşiyor; hem de organize! Diğer iki sinsi yaratık çoktan paçalarının dibinde yerlerini almışlar bile. Hem dayak atıyorlar hem de kucağına gelmeye çalışıyorlar, anlaşılmaz varlıkla.

11- Kafelerdeki lezzetli sandviçlerden yapmak

Sandviçi yapan adam: “Bilader, bu is çok basit. Ekmeğin arasına mayonezi sürüp salam, marul, domatesi koyacaksın; afiyetle yiyeceksin. Budur!” Sen: “Zor olan basiti yapmaktır abi. Ben bu noktada çuvallıyorum işte. Mutfağa biraz merakım vardır da işin içinde az malzeme olunca kafam çok çabuk karışıyor.”

12- Sutyen açmak

Bu iş ne kadar uzarsa o kadar zorlaşır. Ayrıca tek elimle halledeyim havasına girersen bu mücadele büyür. Daha kötüsü, sen böyle cebelleşirken o sırt üstü yatıp yargılayan gözlerle sana bakıyordur, tüm arzusu bir anda biter ve sen ne olduğunu anlamadan üzerine bir tişört geçirmiştir bile. Bir sonraki aşama ise taksi çağırıp seni postalaması olur ki en trajik an budur. Demek ki neymiş: “Bir elin nesi var iki elin sesi var.

13- Yumruk atmak

Bir kere kol havaya kalktı ve şu ölümcül cümle sarf edilmiş oldu: “O zaman gel bakalım!” Buna “hadisene, hadi hadi vursana” gibi çok talihsiz ve çok gereksiz başkaldırı niteliğindeki motive edici kelimeler de eklenirse durum vahim. Attığın aristokrat yumruğundan sonra rakibin yaptığı hamle, suratını estetik cerrahlara havale etmene neden olabilir.

14- Sevgili yapmak

Şu yeryüzünde üç milyar kadın yasıyor ve sen hala tek tabanca dolaşıyorsun ortalarda. Bir düşünelim, hiç kuşkusuz senin yüksek standartlarınla alakalı bir durum bu? Ya da “Sizi bir yerden tanıyorum galiba?” numaralarının hala işe yaradığını sanmaktan?

15- Fotoğraflarda gülümsemek

Bayramlarda çektirilen aile fotoğrafı için yapacağın belli belirsiz bir dudak hareketi bu kadar mı kasar insanı? Galiba en zorlama poz bu! Sinirlerin bozulup kahkaha attığında ciddiyetsiz derler, “daha düzgün bir fotoğraf olsun” isterler. Dümdüz bakarsın “biraz gül ayol!” itirazları yükselir. Ortasını bir türlü tutturamazsın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir