Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

Dudaklarımız yüzümüzdeki en dikkat çeken yerlerin başında gelmekte ve oranın yaptığımız makyaj yada giydiğimiz kıyafetlerle, saçımızla uyumlu olmaması bütün uğraşlarımızı boşa çıkarabilir. Birde dudaklarımız istediğimiz şekilde ve dolgunlukta değilse o zaman sorun var demektir.

Sizlere burada öncelikle bilimsel yollarla yapılan uygulamalardan daha sonra doğal yollardan bahsedeceğiz. Parası olan ilkini, ekstra bir masrafa girmek istemeyenler de ikinciyi tercih edeceklerdir. Bayanlar, dolgun dudaklara sahip olmak için yapılması gerekenleri bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın YollarıDolgun dudakları niçin güzel buluyoruz biliyor musunuz? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin simgesi. Neden mi? Zamanla kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda önemli değişimler olur.

Doğurganlığın azalması, cildin kuruması, saçların azalması ve dudakların incelmesi bu değişimlerdendir. İşte bu nedenle belki de bilmeden kalın ve dolgun dudakları güzel buluyoruz.

Yabancı dolgu madde enjeksiyonu

Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan yabancı dolgu maddeleri. Bunların uygulaması son derece basit ve kişi günlük hayatına hemen dönebiliyor. Ancak dezavantajları kalıcı bir çözüm getirmemeleri. Çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline dönüyor.

Kişinin kendi dokusuyla operasyon

Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

Kesi teknikleri

Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimler.
Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Doğal Yolları

Hafif makyaj teknikleri uygulayarak dudaklarını olduğundan çok daha dolgun gösterebilirsiniz. Peeling, yemek yerken sofralarımızı süsleyen çeşitli besin maddeleri ile de uğraşmadan dolgun dudaklara sahip olmak mümkün arkadaşlar.

DUDAK PARLATICISI
Dudaklarınızın üst kısmına uyguladığınız zaman eskisi ile sonraki arasında dağlar kadar fark olduğunu göreceksiniz.

AVOKADO İLE MASAJ
Ezerek hamur haline getirilen avokadoyu, kuru diş fırçasıyla dudaklarınıza ovarak uyguladığınızda eskisinden daha diri gözüktüğünü fark edeceksiniz.

NANE YAĞI ve DUDAK PARLATICISI KARIŞIMI
Çok az miktarda(bakın burası çok önemli! çok az olmasına dikkat edin) nane yağı ile dudak parlatıcısını karıştırarak dudaklarınıza uygulayın. Acayip etkisi olduğunu zaten anlayacaksınız.

KABARTMA TOZU ve PEELİNG
Kabartma tozunu bir miktar zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz. Karışımı dudaklarınıza ve dudak çevresine masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla dudaklarınızı yıkayabilirsiniz.

BAL İLE DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA
1 tatlı kaşığı balı, 1 yemek kaşığı yoğurdu ve yarım salatalığı karıştırıp 20 dakika kadar bekletin. Bu karışımı daha sonra dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. 10 Dakika bekletip ılık suyla güzelce durulayın. Haftada 2 defa uygulamaya çalışırsanız dolgun dudaklara sahip olmanız içten bile değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir