Sıvı Fondöten Nasıl Sürülür

Son Güncelleme: 03.09.2020 14:41

Sıvı Fondöten Nasıl Sürülür Sıvı Fondöten Cilde Nasıl Sürülür

Nasıl sürülmeli bilmiyorsanız arkadaşlar bu yazımızı okumanızı ve sıvı fondöten nasıl kullanılır bilmenizi tavsiye ederim.

sivi-fondoten-nasil-surulurİşte sizlere fondöten sürerken nelere dikkat edilmeli ve adım adım sıvı fondöten sürme teknikleri :

Hangi tip cilde sahip olursanız olun, fondöten mutlaka çok az sürülmelidir. Çünkü belirginleşmesi gereken noktalar gözler ve dudaklar olmalıdır. Yağlı ciltlilerin yarı sıvı bir fondöten, cildi kuru olanların ise krem şeklinde bir fondöten kullanmaları makyajın daha güzel görünmesini sağlar. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da kullanacağınız fondötenin teninizle aynı renk olmasıdır. Karar vermek için uygulayacağınız en iyi yol, bir miktar fondöteni elinizin üzerinde denemenizdir. Böylece fondöten teninize uygun renkte ise cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Fondöten nasıl kullanılmalı Herşeyden önce fondöten konusunda biraz cimrilik yapın ve azar azar kullanın. https://www.nazlim.net/guzellik/sivi-fondoten-nasil-surulur.html İnce iki tabaka, kapkalın bir tek kattan daha iyidir. Krem, sıvı ya da jöleleri yüzünüze daha ince ve düzgün bir tabaka halinde sürebilmek için, önce elinizin içinde yumuşatabilirsiniz. Yumuşattıktan sonra ise bundan burnunuza, yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza birer nokta kondurun. Çubuk halinde bir krem kullanıyorsanız bu saydığımız yerlere bununla küçük birer çizgi çizin. Fondöteni parmak uçlarınıza iyice yayın.

Çenede: Yukarıya, dışa doğru
Yanaklarda: Dışarıya doğru
Alnınızda: Bir yandan öbür yana
Burunda: Aşağıya, burun ucunun altına
Göz Etrafında: Hafifçe bir daire halinde göz kapaklarına doğru, iyice yayın.

Sürerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlardır:

Fondöteni boynunuza sürmenize gerek yok. Ancak boyun ile yüzünüz arasında renk değişikliğini gösteren bir çizgi kalmamasına dikkat edin. Ayrıca unutmayın ki ne tür olursa olsun fondöteni sürdükten sonra yüzünüzde sünger dolaştırıp fazlalıkları alırsanız, sonuç daha güzel olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir