Toz Fondöten Nasıl Kullanılır

Son Güncelleme: 16.09.2020 04:21

Toz Fondöten Nasıl Kullanılır Toz Fondöten Kullanımı

Toz fondötenlerin en önemli özelliği cildinizde oluşan parlamanın ve yağlanmanın önüne geçmesidir. Toz fondötenler pürüzsüz ve mat etki verirler arkadaşlar bunuda şimdiden söyleyeyim.

toz-fondotenMakyaja başlamadan önce toz fondöten kullanımını ve kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ayrıca toz fondöten nasıl sürülür bunları da bu yazımızda öğrenmiş olacaksınız.

Öncelikle saçınızı arkadan bağlayın ya da saç bandı takın. Ardından yüzünüzle boğazınızı temizleyerek nemlendirin. Nemlendiricinin cilt tarafından emilmesi için en az 5 dk bekleyin. Süngerinizi toz fondötenin üzerinde düzgünce kaydırın. Eğer fondöteninizin suyla birlikte kullanılması gerekiyorsa
süngerinizi ıslatıp sıkın. Süngeriniz nemliyse fondöten hafif görünecektir. Kuru sünger ağır bir efekt yapar. Fondöteninizi ilk önce nazik ve düzgün hareketlerle yüzünüzün geniş alanlarına uygulayarak doğal dış hatlarını takip edin. Boyun ve çene boyunca ilerleyerek doğal bir görünüm yakalayın. İkisini ayıran sınır çizgisi yapmaktan uzak durun. Saç çevresinde fazla uygulamamaya devam edin. Son olarak fondötenin yüzünüze düzgün ve eşit şekilde dağılıp dağılmadığını kontrol edin. Yüzünüzdeki kusurları kapatıcı ile kapatın.

Artık makyaja başlayabilirsiniz arkadaşlar. Herkese şimdiden makyaj yaparken kolay gelsin demek kalıyor bizlerede.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir