Hürrem Sultan’ın Güzellik Sırları

Hürrem Sultanın Güzellik Sırları – Meşhur Osmanlı Sultanı Hürrem Sultan’ın çok güzel olduğu ve güzelliğini değişik güzellik maskeleri yada bitkileri ile sağladığı söyleniyor.

Bizde bu yazımızda araştırma yaptık ve sizlerle paylaşalım istedik.

Yüzyıl dizisi ile birlikte Hürrem Sultan da ünlü oldu.Birçok kadın Hürrem Sultan’ın pürüssüz cildinin sırlarını merak ediyor.İşte Hürrem Sultan’ın çuha çiçeği maskesi:

Malzemeler:
2 tutam çuha çiçeği
yarım salatalık
1 kahve fincanı pirinç unu
yarım fincan elma suyu
1 yemek kaşığı saf zeytinyağı

Çuha çiçeği maskesinin hazırlanışı : 2 tutam kurutulmuş çuha çiçeğini toz haline getirin. Yarım salatalığın kabuklarını soyun.Rendeleyin. 1 kahve fincanı pirinç unu,rendelenmiş salatalık ve toz haline getirdiğiniz çuha çiçeğini 10 dakika pişirin.Ateşten indirdiğiniz bu karşımı tekrar karıştırın.Bulamaç haline gelmesini sağlayın.Yarım fincan elma suyu,1 yemek kaşığı saf zeytinyağını ekleyin ve tekrar karıştırın.Krem haline getirin.

Çuha çiçeği maskesinin uygulanışı : Hazırladığınız çuha çiçeği kremini; yumuşak bir fırçayla yüzünüze ve boynunuza sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın ve gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir