23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri

23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlikleri

Bu konuda eskiden yapılmış etkinliklerden örnekler vermeye çalışacağız ve böylece de sizler açısından fikir oluşturur umarım. İster okul öncesi isterse de ilkokul 1. sınıf yada 2. sınıf olsun genelde etkinlikler aynıdır. Sizlere burada 23 nisan etkinlik örnekleri de vererek neler yapabileceğiniz hakkında farklı yollar göstereceğiz. 23 Nisan ile ilgili çalışmalar için ve 23 nisan etkinlikleri için neler yapılacak bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz arkadaşlar.

23 Nisan Çocuk Bayramı,

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını minik bir öğrenciye devretti.

Talimatlar veren minik öğrenci ‘’İstanbul’u yönetmek nasıl bir duygu, keyiflimi, zormu? Sorusuna, ‘’ O kadarda zor değilmiş demesi Vali Mutlu’yu güldürdü.

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’ndan gelen 10 öğrenci ve öğretmenlerini kabul eden Vali Mutlu, öğrencileri öperek karşıladı. Makamında öğrencilerle sohbet eden Mutlu, misafirlerine ‘Osmanlı şerbeti” ikram etti.

Daha sonra Vali Mutlu valilik koltuğuna oturacak Mevlüt Kaan Tırtır isimli öğrenci ile de yakından ilgilenerek meraklarını ve projelerini sordu.

Makam koltuğunu devralan küçük Vali Mevlüt Tırtır, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ı telefonla arayarak ilk talimatını verdi. İstanbul’daki deprem eğitim çalışmaları ve tarihi mekanların öğrenci ve öğretmenlere gezdirilmesi için talimat verdi.

Vali Mutlu, yeni görevinin minik valiyi heyecanlandırıp heyecanlandırmadığını, İstanbul’u yönetmenin zor olup olmadığını sordu. Minik vali Tırtır’ın ” o kadar da zor değilmiş” demesi salonda gülüşmelere neden oldu. Vali Mutlu da öğrencinin cevabına gülerek “Evet emir vermek kolay ama gereklerinin yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmek, takip etmek gerekiyor” dedi.

Makamdaki törenin tamamlanmasının ardından Hüseyin Avni Mutlu öğrenci ve öğretmenlerle toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Vali Mutlu, misafirlerini hediyelerle valilik çıkışına kadar eşlik ederek uğurladı.

Daha sonra program Taksim Cumhuriyet Anıtı’na Çelenk sunma ile devam etti. Törene İstanbul Valisi Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Kolordu komutanı Korgeneral Hulusi Akar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Hüseyin Avni Mutlu, anıt özel defterini imzaladı. Vali Mutlu, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; sana, ülke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha tekrarlayarak, çizdiğin yolda emin adımlarla yürümenin kıvancıyla, huzurunda saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Törenin ardından kutlamalara ev sahipliği yapan Beşiktaş’taki İnönü Stadyumu’na geçildi. Tören İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu´nun halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından okullarda şiir kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinciliği kazanan öğrencilere ödülleri Vali Mutlu, Topbaş ve Korgeneral Akar tarafından verildi. Türk bayrakları eşliğinde tören alanındaki bando takımının gösterisine alkış tutuldu. Askeri bando eşliğinde yapılan geçit töreni ise izleyicilerin beğenisini topladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir