23 Nisan Açılış Konuşması

23 Nisan açılış konuşması

Öğrenci, öğretmen yada müdürler 23 nisan programı için açılış konuşmasında neler söyleyebilirim diye düşünüyorlarsa sizlere örnek oluşturması bakımından biz yazalım siz okulda söyleyin istedik. Yada az değiştirerek bilgiler ekleyerek metni uzatabilirsiniz.

23 Nisan açılış konuşması metni örneği

Sevgili çocuklar, saygı değer meslektaşlarım, kıymetli misafirler!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programına hepiniz hoş geldiniz.

Bugün 23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın …. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, Ulusumuzun babadan oğula geçen saltanat yönetimini terk ederek halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, Türk Ulus’unun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Ulusumuza aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük Önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.

Nedir 23 Nisan?

Milletin kendi kaderini kendi eline aldığı var olma ve yok olma savaşını verdiği haklarını kazanarak kendi kendine egemen olduğu gösterdiği ve bunu bütün dünya ilan ettiği yani ilk Türkiye Büyük Millet Meclisini açıldığı gün ve aydır.

23 Nisanla bugünkü Cumhuriyet yönetimine kavuştuk. 23 Nisanla bugünkü modern toplum yaşantımıza sahip olduk. Egemenliğimizin teminatı millet Milletimizin teminatı ise ….. köyümüzün, şehrimizin, ülkemizin teminatı ise yani geleceğimizin yarınlarımızın umutlarımızın hayallerimizin teminatı ise siz evet şurada toplanan siz sevgili çocuklar sizlersiniz. Bu gerçeği çok önceden gören Ulu Önder Atatürk hangi gerçekleri nasıl teminat altına alacağını bildiğinde bugünü çocuklara armağan etti.

Başta dünyamız olmak üzere ülkemize ve en yakın çevremize insan haklarına saygı, sevgi, barış hoşgörü ve kardeşlik tomurcuklarının yeşermesini diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

Bayramınız kutlu olsun.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir