Nefesle Göbek Eritme

Nefesle Göbek Eritme Nefesle Göbekten Zayıflama

bende ilk defa bu yazıyı yazarken okudum demekki nefesle göbek eritme de mümkün oluyormuş arkadaşlar. Nefes teknikleri ile göbekten zayıflamak nasıl mümkün olacak uzun bir yazı ama detaylıca anlatılmaya çalışılmış arkadaşlar. Hepsini okumanızı tavsiye ederim. İşte ayrıntıları :

Üç aylık bir süreç içinde nefes teknikleri uygulamalarına ilaveten beslenme düzeni disiplini ve bedensel hareketlerle takviye edilmiş bir çalışma protipini takip etmeniz sizi kısa bir zaman süresi içinde karın bölgenizden incelmenizi sağlayacaktır.

Çalışma düzenindeki beden hareketlerini ilgili bölgeye etki etmek için değiştirerek vücudunuzun istediğiniz her bölgesinden zayıflama imkanı oluşturabilirsiniz. Bu hareketler kalça, basen, baldır gibi değişik bölgeler üzerinde kurgulanarak bu bölgelerden zayıflama temin edilebilir.

Bel bölgenizden dört hafta içinde gözle görülür bir incelmeyi sağlayacak özel program nefes teknikleri, bitkisel aromalar, özel beden egzersizleri ve beslenme programı içeriyor. Çalışma sürecine başlamadan önce bel çevrenizi ölçün. Her hafta düzenli olarak belinizi ölçmeye devam ederek gelişmeleri takip edin. Dört hafta sonunda geldiğiniz noktayı görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Neden göbek çevresinden zayıflamalıyım?
Genişlemiş bir göbekle güzel bir görüntü vermediğinizin farkına vardığınızda ya da bu yönde eleştiri aldığınızda toplum içine çıkmak yerine eve kapanmayı seçerek psikolojinizi bozabilirsiniz.
Ceketinizin düğmelerini, etek ve pantolonlarınızın fermuarlarını çekemez duruma gelir, durmadan yeni kıyafetler almak zorunda kalabilirsiniz. Ayakkabılarınızı kendiniz bağlayamaz, ayak ve bacak bakımınızı kendiniz yapamaz, yere eğilmek gibi hareketlerde engellenirsiniz.

Göbek bölgesinde gereksiz fazlalık yüzünden merdiven çıkarken, koşarken ve hızlı yürürken engellenirsiniz. Fazla kilo taşımanın ağırlığı yüzünden daha çabuk yorulur, hareketsiz kalır daha fazla kilo almaya uygun hale gelirsiniz.

Göbek çevresinde anormal yağ oluşumunu damarlarınızda kolesterol birikimine sebebiyet verir. Yatma sorunları yaratarak horlamaya ve uyku apnesine sebebiyet verebilir. Bel bölgesinden genişlemenin çok çabuk kalp krizine sebebiyet verdiği bilinir.

Bel bölgesinin kalınlaşması estetik kaybı nedeni ile cinsel ilişkiyi olumsuz etkiler. Cinsel ilişki için hareket sınırlılığı yaratır. Bel kalınlaşması cinsel organların kan ile dolmalarının önüne geçtiği için cinsel iktidarsızlık anlamında özellikle erkekte ereksiyon sorununa yol açar.

Bel bölgenizden genişlemeniz diyafram adalesini kullanmanızı egeler. Nefesinizi istediğiniz gibi kullanamaz hale gelir, şarkı söylemede ve konuşmada sorunlar yaşarsınız. Diyaframı kullanamaya başladığınızda diyaframla ilişkide olan endokrin sistem, dolaşım, boşaltım, sindirim, sinir sistemi, limbik sistem, lenf sistemi ve cinsel ilişki düzeninde bozukluklar oluşmaya başlar.

Nefes teknikleri
Günde en az beş kere değişik zamanlarda ateş solunumu yapmalısınız. Ağız ve burun açık olarak iki dakika süresince saniyede önce bir nefes daha sonra saniyede iki nefes alıp verecek şekilde soluma yapacaksınız. İlk zamanlar baş dönmesi ve mide bulantısı görülse de zamanla bu etkiler ortadan kalkacaktır. Ateş solunumu sizi neşelendirip hareketlendirir. Sempatik algıyı kuvvetlendirdiği için trioid ve böbreküstü bezleri üzerinde tetikleyici etki oluşturarak, trioksit ve adrenalin üretimini artırır. Metabolizmanın hızlanmasını, yağ ve şeker yakma miktarının artmasını sağlar.

Günde en az üç kere imajinatif nefes çalışmasının yapılması gerekir. “Enerji düşünceyi izler” prensibinden yararlanılan bu çalışmada nefes aracı edilerek düşüncenin bir yere odaklanması ve enerjinin yönlendirilmesi amaçlanır.

İlgili Makaleler

Bu çalışma için yere sırt üstü yatmış veya dik olarak oturarak gözlerinizi kapatın. Gerçekte burnunuzdan nefes alıp vermeye devam ederken imajinatif olarak göbek deliğinden açtığınız hayali delikten nefes alıp vermeye odaklanacaksınız. Bir süre sonra karın bölgenizde elektriklenme ve bağırsaklarınızda hareketlenmeler hissedeceksiniz. Bu olduğunda karın bölgesinde oluşan enerjitik blokaj dağılmaya, üzerindeki et ve yağ birikimi parçalanmaya ve karın bölgesinden normal kozmik akış tekrar akmaya başlar.

Mekik hareketi

Dizleriniz bitişik, ayaklarınız birbirine paralel şekilde, tabanlar yeri gösterir pozisyonda sırt üstü yere yatın. İki elinizi ensenize koyup belinizden itibaren gövdenizi yukarı doğru çekip dik oturma pozisyonuna geçin. Yavaşça kendinizi bırakarak tekrar yatma pozisyonuna geçin. Bu hareketlerin yapılmasına ilaveten hızlı hızlı, ve kesik kesik nefes alış verişleri ile karnınız acıyana kadar yapın. Sabah ve akşam yirmişer den başlayıp ilerleyen zamanda ellişer defa yapmak üzere çalışmayı geliştirin. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Çember çevirmek

Karnınızla halka çevirmeyi öğrenmelisiniz. Çevireceğiniz bir halka bulamazsanız hayali bir çemberi çevirir gibi hareketlerle ayaklarınızı sabit kalmak şartıyla belinizi geniş dairesel hareketlerle çevirmelisiniz. Bu hareketleri yaparken çok hızlı nefes alış verişlerine devam etmelisiniz.

Bir ay süresince haftanın her günü için beslenme düzeni

Bir ay süresinde kızarma, yağlı besinler, beyaz unlu ve şekerli gıdalardan uzak durarak şekersiz içeceğiniz bitki çaylarını çoğaltarak aşağıdaki beslenme programını veya benzer bir programı uygulayabilirsiniz.

Kahvaltı: Sadece taze meyve ve sebze istenildiği kadar yenilebilir
Arada: Taze dil peyniri veya yağsız inek peyniri yiyebilirsiniz.
Öğle: Izgara tavuk, ızgara yağsız biftek, bol rokalı, taze soğanlı yeşil salata
Ara: Yulaflı bisküvi ve rezene çayı, yeşil çay içebilirsiniz.
Akşam: Nohut, kuru fasulye, bezelye vs.., az ekmek, mevsim salatası
Uyku öncesi Birkaç fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışımı çay içebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir