Basen Eritme Egzersizleri

Reklamlar

Basen Eritme Egzersizleri Basen Eritme Egzersizleri ve Hareketleri

Basen eritme egzersizleri video şekli ile bu yazımızda vede resimli anlatım ile sizlerle olacak arkadaşlar. Basenlerinize biçim vermek ve eritmek için basen eritme egzersizlerini uygulamanızı öneririm umarım olumlu sonuçlar alırsınız.

Eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.Aşağıda resimlerle görüntülü basen eritme egzersizini uygulayın.
baseneritmeegzersizleri

Bu hareketimizde şekilde gördüğünüz üzere yüz üzeri uzanıyoruz. Alnımızın yerle temasını ve, ayaklarımızın düz durmasına dikkat etmeliyiz. Ellerimizi kalça kaslarımızın üzerine koyuyoruz. Kaslarımızı sıkıyoruz, 6-7 Saniye sıkıp kalça kasımızı bırakıyoruz. Bu Hareketi 10 defa yapıyoruz. Boynumuzun da bu hareketi yaparken, düz durmasına önem ve dikkat etmenizi rica ediyoruz.
basen-eritme-egzersizleri

Yüzüstü uzanmaya devam ediyoruz, Bu kez ayaklarımızın parmak uçlarını san ki kalkacakmışız gibi ve, kalça kaslarımızı 4-5 cm kadar yukarıya doğru kaldıyoruz. Ve içimizden 5 e kadar sayıyoruz. Daha Sonra bırakıyoruz, bu hareketi 5 kez tekrar ediyoruz.
basen-eritme

Kollarımızı kıvırdıktan sonra, önde kavuşturuyoruz ve alnımıza ellerimizi koyarak birleştiriyoruz. Bacaklarımızı yukarı kaldırıyoruz, kıvırıyoruz. Sol ayağımız gökyüzüne bakıcak şekilde iken, o bacağımız 5 cm daha yukarı kaldırmaya çalışıyoruz. Aynı hareketimizi diğer, sağ bacağımızla yapıyoruz. Hareketi her bir bacağımızda 10 defa denicek şekilde yapıyoruz. 10 sağ bacağımızla, 10 sol bacağımızla.
basen

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.