Kilomu nasıl korurum

Kilonuzdan memnunsanız zayıflamak yada kilo almak istemiyorsanız kolunuzu nasıl koruyacağınıza dair ipuçları vererek yazımıza geçelim arkadaşlar.

Kilomu nasıl korurumDiyetisyenlerin verdiği önemli ipuçları ile kilo korumak çok da zor değilmiş arkadaşlar. Özellikle aç olduğunuz yada yemek zamanı dışındaki atıştırmalarınıza dikkati çekilerek yapılmış bir araştırma sanırım bu. İşte ayrıntılar:

1- Uzun süren yaz geceleri sabahları geç kalkmanıza ve vücut dengenizin düzensiz olarak çalışmasına neden olur. Fazla uyku hantal bir bedene sahip olmanıza neden olur. Sabah kahvaltısından önce 30 dakika yüzme vücudunuz için yapacağınız en büyük torpil olur. Tatilde bile olsanız kahvaltısız güne başlamayın.

2- Tatilin en büyük keyiflerinden biridir açık büfe yemek. Açık büfelerde zeytinyağlıları tercih edin. Bunun dışında sevdiğiniz ve kalorisi fazla olan yemekler tabaklarınızın küçük bir kısmını kapsayabilir.

3- Yazın dondurma tüketimi artar ama günde en fazla 2-3 top ve sütlü olanı tercih edin. Yemeden önce kalorisini inceleyin. Hazır dondurmaları haftada 2 defa tüketebilirsiniz.

4- Şehir hayatı spor yapmamızı engellese de işte tam size göre fırsat. Sabahları havuz veya denizde geçireceğiniz 30-45 dakika, öğle saatlerinde basketbol, futbol oynamak kilo korumanıza yardımcı olacaktır.

5- Yaz aylarında su kaybınızın fazla olduğunu düşünürsek, günde 2-2,5 litre su içilmelidir. ìBen su yerine daha fazla kahve ve çayı tercih ediyorum” diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Özellikle çay, kahve ve karbondioksitli içeceklerde bulunan kafein ve alkollü içecekler sıvı kaybını arttırır. Bu tür içeceklerin su yerine geçmediği bilinmeli ve tüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.

6- Yaz ayları için favori içeceklerimizi, asitli içecekler, hazır meyve suları, limonata, soda gibi listeyi uzatmak mümkün. Sağlığınız açısından en fazla tercih etmeniz gerekenler taze sıkılmış meyve sularıdır. Asitli içecekler ve hazır meyve sularını haftada 3-4 gün günde 330 mlíden fazla tüketmek sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir