Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir Çatlayan Topuklara Ne iyi Gelir

Son Güncelleme: 16.09.2020 12:23

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir Çatlayan Topuklar için Tarifler

Topuk çatlakları için çeşitli tarifler ve özel bilgiler vereceğiz arkadaşlar. Çatlayan topuklara ne iyi gelir ve çatlayan topuklar için yapılması gerekenler yine bu yazımızda arkadaşlar. Buyurun :

Topuk çatlakları en sık rastlanan ayak problemlerinden biridir. Genellikle çift taraflıdır. Özellikle bayanlar için kozmetik olarak rahatsızlık verirken, bazen de ağrı problemine neden olurlar.

Topuk Çatlakları için

*Vazelin, Gripin

Hazırlanışı

Bir kutu vazelinin içine 2 adet Gripin,in içindeki tozu katıp karıştırın. Yatmadan önce ayaklarınıza iyice sürün. Çorabınızı giyip yatın.Sonuç mükemmel.

Ayak topuğunda oluşan çatlaklardan kurtulmak için bitkisel tedaviler..En sık rastlanan ayak problemlerinden biri topuk çatlaklarıdır hem görüntü hem de oluşturduğu ağrı yüzünden rahatsızlık verir.

Bazı durumlarda topuk çatlaması bakterilerin kolayca girmesine sebep olup ayakta kızarıklık, şişlik, ağrı ile seyreden bakteri enfeksiyonu oluşturur.

Vazelinin içine yağları karıştırın. Akşam yatmadan topuklarınıza sürüp, biraz yağı emdikten sonra da çorabınızı giyip yatın.

Ayak Topuk Kremi

* 1 fincan vazelin kremi

*5 adet dövülmüş aspirin

*Yarım limon

Tüm Malzemeleri iyice karıştırın. Yarım kova suyun içerisine deniz tuzu, koyup, ayaklarınızı yarım saat bu suyun içerisinde bekletin. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra hazırladığınız karışımı ayağınıza sürün.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merhaba annemin ayağında çatlaklar var.bunun için evde ne yapılması gerekir.lütfen söyleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir