Gözaltı torbaları için doğal öneriler

Gözaltı torbaları için doğal öneriler yöntemler – Göz altında oluşan torbalar ve şişlikler için doğal ve bitkisel öneriler ile uzmanlar bu sorundan kurtulunabileceğini söylüyorlar.

gozaltitorbalariGözaltı torbaları için doğal öneriler – Bitkisel yollarla gözaltı torbalarından kurtulun

2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Göz altı için zeytinyağına bir parca pamuğu batırıp, göz alıtında koyu halkalı bölgenin üzerine koyun 10 dakika bekletin.

Uykusuzluktan gözlerinizin şişmesinden şikayetçiyseniz çay poşetlerinin yardımına başvurabilirsiniz. İki çay poşetini bir iki dakikalığına sıcak suda bekletin, ardından buzlu suya alın. Bir iki dakika da orada tuttuktan sonra göz kapaklarınızın üstüne koyun.

1 çay kaşığı rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. göz çevdenize sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın. Rezene A, B C vitaminleri, kalsiyum, kükürt ve demir kaynağı içerdiği için göz altı torbalarını yok eder.

Soğuk su ve buz harika bir yoldur. Gözlerize hergün buzlu suyla veya buzla kompres uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir