Evde Bacak Bakımı Nasıl Yapılır

Bacaklarınız eğer görünüyorsa bacak güzelliğinize dikkat etmelisiniz arkadaşlar. Tabi buda bacak bakımınızı doğru şekilde yapmaktan geçer.

evde-bacak-bakimiPeki evde kendimiz bacak bakımı nasıl yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz ve nasıl yapmalıyız bitkisel şekilde hep beraber bakalım dostlar.

Badem yağı

Her duştan sonra bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapabilirsiniz. Böylelikle doğal bir şekilde bacaklarınıza derinlemesine nemlilik kazandırabilirsiniz. Badem yağı cildinizi nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yorgun bacaklarınızın ağrısını hafifletmeye ve ayaklarınızın şişliğini azaltmaya yardımcı olur.

Elma sirkesi

Bacaklarınızda varisli bir görünüm varsa, bu istenmeyen görüntünün önüne geçebilirsiniz. Bir bez parçasını bir miktar elma sirkesiyle ıslatıp, varisli damarların yoğunlukta olduğu bölgenin etrafına sarabilirsiniz. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp bir saat boyunca dinlenmelisiniz. Böylece bacaklarınızdaki kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Ardından ılık bir suyla duş alabilirsiniz.

Fırçalı masaj

Aktarlardan sert kıllı bir fırça alıp, masaj yapar gibi, ayaklarınızdan başlayarak yukarıya doğru bütün bacaklarınızı fırçalamalısınız. Özellikle selülite eğilimli bölgelere odaklanabilirsiniz. Bu işlem, kan dolaşımını arttırarak, selülit görünümünün de azalmasını sağlar.

Salatalık

Her gün bir salatalık yemek, ayak bileği ve baldırlardaki şişliği azaltmaya yardım eder. Ayrıca hafif derecede idrar söktürücü etkisi olduğundan vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek salatalık, cilt bakımı tedavisine de muhteşem bir katkı sağlar.

Karbonat

4 çorba kaşığı karbonatı sıcak suyla karıştırıp, haftada bir, nazik şekilde masaj yaparak bacaklarınızın üzerine sürebilirsiniz. Bu bakım kıl dönmelerini engelleyerek, bacaklarınızın sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlarken, aynı zamanda ipeksi bir his de kazandıracaktır.

İlgili Makaleler

Güzel ve değişik bir bitkisel tarif

Önce kese yaptırın. Ardından da 1 kahve fincanı taze sıkılmış elma suyu, 3 çorba kaşığı öğütülmüş yulaf, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1limon kabuğu rendesi, 2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı gül yağı ve 2 çorba kaşığı el ya da vücut kremini karıştırın. Karışımı bacaklarınıza yayın. 10 dakika bekletip ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir