Cilt Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Cilt Kremi Seçimi Nasıl YapılmalıdırCilt Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Piyasada o kadar çok ürün var ki insanlar neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamıyorlar artık. Merdiven altı üretimlerde ülkemizde yaygınlaştığı için, ciltlerimizin sağlığını korumak oldukça güçleşiyor. Arkadaşlar öncelikle cilt tipinizi öğrenerek doğru kremleri seçmeye özen göstermelisiniz. Yanlış seçilen kremler kaliteli olsalar dahi cilt tipinize göre seçmediyseniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Cilt kremi alırken nelere dikkat edilmelidir ve cilt kremi seçimi sırasında nelere dikkat etmek gerekir. Cilt kremi seçerken öncelikle cildinizi tanımanız gerekir arkadaşlar daha sonra da cildinize uygun kremleri almalısınız.

Doğru cilt kremi seçimi çok önemlidir hangi markayı kullanırsanız kullanın mutlaka Parabensiz bir krem seçmelisiniz. Bunun nedeni Paraben Kanserojen bir maddedir ve devamlı vucuda alındığında ilerde ciddi sağlık sorunlarına yok açar. Paraben içeren kremler elastik olur hep kullandığınız gibi. Parabensizler ise yoğurt kıvamındadır.

Aşağıda yer alan Paraben Hakkındaki Yazı Wikipediadan Alınmıştır.

Paraben, ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılan koruyucu bir kimyasal maddedir. Bu bileşikler ve tuzlar özellikle bakterisid ve fungusit özellikleri nedeniyle kullanılır. Şampuan, saç kremi, nemlendirici krem, tonik, deodran, parfüm, tıraş jeli, bronzlaşma kremi, makyaj malzemeleri, güneş koruyucusu ve diş macununda bulunur.

Koruyucu madde olarak etkisi, düşük maliyeti ve doğal seçeneklerden greyfurt tohum özünün etkisizliği parabenin uzun bir süredir yaygınca kullanılmasının nedenleridir. Meme kanserine yakalananların tümörlerinde doku başına 20 nanogram paraben tespit edilmiştir. Parabenler ayrıca östojeni taklit eden madde olarak bilinir. Parabenlerle kanser arasında nedensel ilişki kurulmamıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir