Cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler

Cilt bakımı hakkında neler bilinmesi gerekiyorsa ne gibi bilgilere ihtiyacımız varsa hepsi bu sayfamızda olacaktır. Cilt bakımının püf noktalarını ve cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenleri yine burada bulacaksınız.

Cilt Bakımı Hakkında Herşey, Püf Noktalar ve Öneriler

Cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler

Cildinizi yaz ve kış aylarında aşırı sıcaklıktan korumak için nemlendirici krem kullanın. Çünkü cildin neme ihtiyacı vardır. Ülkemizde sigara bir çok kapalı alanda yasaklandı. Fakat sizin yineden sigara içilen ortamlarda bulunmamanız gerekir. Aksi takdirde cildiniz direk dumanla kaynaştığı için tahriş olabilir. Sabah ve akşam mutlaka cildinizi yıkayın. Bir çok bayan cildini yıkamaktan çekinmektedir. Fakat her üç günde bir mutlaka duş almaya özen gösterin.

Duş cildinizin her daim parlak kalmasını sağlayacaktır. Yağlı yiyeceklerden mutlaka kaçın. Bol bol sebze ve meyve tüketin. Meyve ve sebzenin yararını ilerleyen günlerde fark edeceksiniz. Ayrıca banyodayken cildinize masaj yapmaya çalışın. Bu cildinizin daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Kadınlar için güzel bir cilt her şeyden önce kendilerine güven açısından çok önemlidir:cildi güzel tutmak ve bakımlı bir cilde sahip olmak içinse bu yazıya bir göz gezdirmeniz sizin açınızdan olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir.Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir.Böylece yağ,nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı,kuru,normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir.Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan, deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Peki hepsinden sonra bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak için ana etmenler halinde neler yapılmalıdır, nelere özen gösterilmelidir?

İlgili Makaleler

Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın:

Cilt bakımı

 • Günde 2 litre su için
 • Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın
 • Sigara içmeyin
 • Aşırı güneşlenmeyin
 • Makyajınızı çıkarmadan yatmayın
 • Cildinizi her gün nemlendirin
 • Her hafta bir peeling yapın
 • 15 Günde bir maske uygulayın
 • Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın
 • Uzun süre Klimalı ortamlarda bulunmayın
 • Üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir