Cildinizi Baştan Sona yenileme yöntemi

Cildinizi Yenilemenin Tam Zamanı – Şezlonga uzanıp en sevdiğiniz kitapları okuduğunuz, ruhunuzu ve beyninizi arındırdığınız tatilden sonra cildinizi yenilenmenin tam zamanı geldi! Nasılmı ? Siz nazlım kullanıcıları için açıklıyoruz. Buyrun.

Doğal Peeling Maskesi

Cildinizi canlandırmak için doğal peeling maskesi kullanabilirsiniz. Maskenin içeriğindeki irmik; tanecikli yapısıyla cilde zarar vermeden ölü derileri derinlemesine temizler. Gül suyu ise cildin yağ dengesini düzenleyip, kadifemsi bir dokunuş kazandırır.

Canlandırıcı Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı irmik ve 1 tatlı kaşığı gül suyunu cam bir kâsede karıştırın. Çene, alın ve burun bölgelerine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak yedirin. Ilık suyla cildinizi durulayıp, yumuşak bir havluyla kurulayın. Cilt türünüze uygun kremle nemlendirin.

Göz Çevresini Dinlendirmek

Yeşil çay; cildi dinlendirip hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. İki poşet yeşil çayı sıcak suyun içinde 5 dakika bekletin. Sürenin sonunda bardağın içinden alıp ılınması için bekletin. Koltuğa uzanıp yeşil poşetlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin, 10 dakika bekleyin.

Siyah Noktaları Temizlemek

Bal ve limon; cildin derinlemesine temizleyerek, siyah noktalardan arındırılmasını sağlar. Cam bir kâsenin içinde 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp siyah nokta olan bölgelere sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Cildi Nemlendirmek

Kuruyan cildinizi nemlendirip parlak bir görünüm elde etmek için saf zeytinyağı sürün. Cildinizdeki ışıltıyı anında fark edeceksiniz. Cilt türünüze uygun nemlendirici kremi; ihtiyacına göre sabah ve akşam düzenli uygulayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı