Botoks Etkili Maske Tarifi

Botoks Etkisi Yapan Maske Tarifi Botoks Etkili Maske Tarifi

Botoks etkili yüz maskesi varmı diye soruyorsanız arkadaşlar araştırmalarım sonucunda internette şöyle bir yazı buldum ve sizlerle paylaşayım istedim.

Ünlü manken Ebru Şallı’nın da kullandığı bu güzellik maskesi, ciltte botoks etkisi yapıyor ve cildi canlandırarak gergin bir hal almasını sağlıyor. Cilde sağladığı botoks etkisi sayesinde acil durumlarda pürüzsüz bir cilt için ideal bir güzellik maskesidir.

Gerekli malzemeler
– 1 yumurta sarısı,
– 1 tatlı kaşığı limon suyu,
– 1 tatlı kaşığı süt,
– 1 tatlı kaşığı bal ,
– 1 çimdik tuz,

Hazırlanışı ve kullanım şekli
Cildinizi temizleyin.
Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın.

Diğer maskelerde şu şekilde

1-
■Bir yumurtanın beyazı
■Bir çay kaşığı şeker
Malzemeleri karıştırarak iyice çırpalım. Hazırladığınız maskeyi, peeling yaparak ya da maske uygulayarak temizlendiğiniz cildinize sürün (temizlenmiş ciltte maskenin etkisi daha fazla olur). Maskeyi cildinizde 20 dakika bekklettikten sonra ılık suyla yıkayarak kurulayın. Cildinize uygun nemlendirici sürerek işlemi tamamlayın.
Bu maskeyi haftada bir defa yapmalısınız.

2-

Malzemeler; bir tane domates ve beş damla zeytinyağı. Domatesi blendırdan geçirin veya iyice ezin içine zeytinyağını ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürerek 20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayarak durulayın. Cildimiz doğallığını koruyarak botokslu gibi gergin ve dipdiri olacaktır. Ayrıca bu maske kırışıklıklar içinde çok etkilidir.
Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

3-

•Bir yumurta akı
•Bir çay kaşığı şeker
•Bir çay kaşığı tuz
Malzemeleri karıştırıp iyice çırpalım. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürerek 20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayarak kurulayın.
Bu maskeyi haftada bir defa uygulamalıyız.

4-
•1 yumurtanın sarısı,
•1 tatlı kaşığı limon suyu,
•1 tatlı kaşığı süt,
•1 tatlı kaşığı bal ,
•1 çimdik tuz,
Malzemeleri iyice karıştırıyoruz, yüzümüze sürerek 10 dakika bekletiyoruz. İkinci katı sürerek 10 dakika daha bekletiyoruz, üçüncü katı sürerek 10 dakika daha bekletiyoruz. Toplam 30 dakikanın sonunda cildi ılık suyla yıkayarak duruluyorz.

Botoks maksesini haftada bir defa uyguluyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir