Acer Liguid S2 4K video çeken yeni telefon

Acer Liguid S2 4K video çekebilen ilk telefon olma özelliği ile telefon piyasasını sarsacak gibi görünüyor. İyi bir reklam ilede oldukça fazla satış rakamı kazanabilir. İşte telefonun özellikleri:

Acer-Liguid-S2İki gün sonra Berlin’de başlayacak olan IFA fuarında tanıtılacak yeni bir cihaz daha belli oldu. Acer, fuarda dünyanın 4K video kaydı yapabilen ilk akıllı telefonu Liguid S2′yi tanıtacak.

Bir süredir akıllı telefon segmentinde durgun olan Acer, bir hırsla aklına gelen her özelliği Liquid S2′ye koymuş gibi. 4 çekirdekli 2,2 GHz’lik Snapdragon 800 işlemciye sahip olan telefonun IPS ekranı ise 6 inç boyutunda ve Full HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca ekranda darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olan Gorilla Glass 3 kullanılmış.

İşletim sistemi olarak Android olduğuna eminiz ancak sürümü konusunda herhangi bir bilgi yok. Satışa çıkacağı dönemde büyük bir ihtimal yeni Android 5.0 Key Lime Pie kullanımda olacak ve o da bu sürümle çalışacak.

Eğer Acer böyle az geliştirip öz geliştirecekse razıyız; neyse daha anlatacak çok özellik var. Telefon 16, 32, 64 ve 128 GB depolama seçeneklerine sahip olacak; bu, bir telefonda bu zamana kadar gördüğümüz en geniş depolama seçenekleri. Üstelik istersen microSD kart kullanarak bunu artırabiliyorsun da.

Liquid S2′de 13 megapiksellik bir kamera konumlandırılmış; LED flaşı ve 28mm objektif ile donatılmış. Bu kamerayı özel kılan ise 60fps 4K (Ultra HD) videolar çekebilmesi. Bu akıllı telefonlar için bir ilk. Ön kamera ise 24mm objektife sahip ve 1080p video kaydı yapabiliyor.

Yalnızca 8,99mm ağırlığında olan Liquid S2 IFA’da tanıtılacak. Telefonun kasım ayında Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir