İnternet aşkları gerçek mi diyorsanız

İnternet aşkları ile ilgili bir araştırma yapılmış benim de inanamadığım çok enteresan çarpıcı sonuçlar ortaya çıkmış arkadaşlar.

internet-asklariZaten yazının devamını okuyunca sizler de şaşıracaksınız çünkü enteresan şekilde internet aşklarını övecek sonuçlardan bahsediyor. İşte ayrıntılar:

Sanal ortam sayesinde, dünyanın her yerinden milyonlarca insan tanışıyor, arkadaşlık ediyor, hatta ilişkilerini daha da ileri seviyeye taşıyarak evlenmeyi tercih ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir internet anketi de bu eğilimi doğrular nitelikte. 2005-2012 yılları arasında evlenen 20 bin kişinin görüşleri alınarak yapılan anket, son yıllarda sanal ortamda tanışıp, evlenenlerin sayısında ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu. Anketin sonuçlarına göre, yaşları 30 ile 49 arasında değişen her üç çiftten biri internette tanışmış.

DAHA MUTLULAR

Ankete ilişkin haber, Almanya’da ‘Apotheken Umschau’ dergisinde yayımlandı. Anketin sonuçlarına göre, çiftlerin ne şekilde tanıştığı ilişkilerinin istikrarını da etkiliyor.

Zira anket, internette tanışan çiftlerin normal yollarla tanışanlara kıyasla hem ilişkilerinde daha mutlu olduğunu, hem de daha nadiren boşandığını ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben asla inanmam İnternet aşklarına hepsi yalan palavra dolu sözlerle aşka inananlardan değilim. Ben gerçek aşkı gerçek hayatta olana inanırım. Hiç kimse İnternet aşklarını övmesin kabul eden buyursun. Ben etmem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir