Bebeklerde kuru cilt

Bebeklerde kuru cilt

Bebeklerin ciltleri bize göre daha hassastır.Sevgili hanımlar bebeginizin cildinin kurumaması için neler yapabiliriz beraber bakalım….
Bazı bebeklerin cilt yapıları kış aylarında farklılık gösterir ve diğer ciltlere göre kuru bir yapıya sahip olabilir. Hatta bazen döküntüler ortaya çıkar ve kırmızı tabakalar halinde dikkat çekebilir. Bu durum belirgin bir şekilde yüzünde görülebilir. Bu kuruluk çok fazla olduğu zaman bebeklerde rahatsız eden durumlar oluşturabilir.

Bu durumda kullanılarak ürünler bol bebe yağı ve kaliteli nemlendiriciler kullanılarak cilde destek verilebilir. Bazen bu ürünlerde yeterli gelmeyebilir. Döküntülerin yanında kaşıntı ve egzamaya benzer durumlar oluşabilir. Böyle durumlarda bebeğin rahatsızlığı artar ve huysuzlanabilir. Buna benzer belirtilere rastladığınızda bebeğe onu çok sıkmayan dar olmayan bol pamuklu giysiler giydirmek ve onu çok sıcak çok soğuk ve rüzgarlı ortamlardan evde bulunan bitkilerden evcil hayvanlardan polenlerden ve sigara dumanlarından olabildiğince uzak tutmak gerekir. Ilık suyla bebeği her gün yıkamak onun daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Yalnız yıkama yaparken kokulu veya alkol içeren şampuan sabun veya jel kullanmamak gerekiyor. Bebeğiniz için kullandığınız ürünlerin kaliteli ve sağlıklı ürünler olmasına dikkat etmenizi öneririz. Merdiven altında üretilmiş ucuz ama kalitesiz ürünler bebeğinizin şikayetlerinin artmasına sebep olabilir.

Kullanılacak ürünlerin yumuşatmasının yanında nemlendirici özelliği de olması bebeğinizin hassas cildi için önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir