Midye Poğaça Tarifi

Reklamlar

Midye Poğaça Tarifi – Midye Poğaça nasil yapilir ve Midye Poğaça Tarifi resimli olarak sitemizde sizlere sunulmustur buyurun.

Midye Poğaça Tarifi

MALZEMELER

Yarım kilo süt
1 çorba kaşığı kuru maya
tuz
un
1 paket margarin
1 adet yumurta
peynir
maydanoz

HAZIRLANISI:

Çok beğenerek yiyeceğiniz bu tarife başlayalım arkadaşlar. Süt, un, tuz ve mayadan oluşan yumuşak bir hamur hazırlayın. Üzerini kapatıp mayalanmasını bekleyin. Daha sonra hamuru 6 eşitparçaya bölerek, bezelerin herbirini oklava ile 30 cm çapında açın ve her bir hamurun üzerine 6 eşit parçaya böldüğünüz margarinin 1 parçasını sürün. Hamurların 3 tanesini üst üste koyup elinizle üzerine bastırarak büyütün.

Büyüttüğünüz bu parçayı sıkı bir şekilde rulo yapın. Aynı işlemi kalan 3 hamur içinde tekrarlayın. Oluşan 2 tane ruloyu 2 parmak genişliğinde keserek geniş yüzeyine yatırın ve elinizle biraz açarak içerisine peynir ve maydanozlu harcınızdan koyarak yarım ay şeklinde kapatın. Üzerine yumurta sarısı sürerek kızartın. Kızardığında katlar iyice açılacak ve midye şeklinde bir görünüm oluşacaktır. Hazırladığınız poğaça sizi yorsada yerken çok lezzetli bir tatla karşılacağınıza emin olabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.