İpek Kirpik Uygulaması

Reklamlar

ipek Kirpik Uygulaması – İpek kirpik uygulamasını hiç duydunuzmu hanımlar. İpek kirpikler diğer takma kirpik uygulamalarına göre daha uzun ömürlüymüş sevgili nazlım kullanıcıları.

Güzelliğine düşkün kadınların yeni modası ipek kirpikler oldu.

1.5 saatte takılıyor, 90 gün kalıcılığını koruyor ve hiç ağırlık yapmıyor.Yaz mevsiminde kadınların tercihi olan kalıcı makyaja şimdi bir de ipek kirpik uygulaması eklendi. 1.5 saatte takılıyor, 90 gün kalıcılığını koruyor ve hiç ağırlık yapmıyor. Üstelik son derece doğal görünüyor!.. Bugünlerde birçok kadın, kendini yaklaşan yaz mevsimine hazırlıyor. Kimileri kış ayları boyunca alınan fazla kilolardan kurtulamaya çalışırken, kimileri ise önceliği yüz, el ve ayaklarının bakımına veriyor. Sağlıklı zayıflama konusundaki çalışmalarıyla tanınan Dr. Murat Topoğlu’nun Şişli’deki kliniği, yaz sıcaklarında makyaj yapmadan güzel görünmek isteyen kadınları, bitkisel kalıcı makyajın sihirli dünyasına davet ediyor. Klinikte çalışan estetisyen Alis Lafazan, kaş ve göz kontüründeki son yeniliklerini anlattı.

* Kaş, göz ve dudak kontürleri yıllardır uygulanıyor. Ancak bazen yapılan işler fazla yapaya kaçıyor. Biz burada kalıcı makyaj yaparken, tamamen doğallıktan yana bir tutum sergiliyoruz ve yüzde 100 bitkisel malzemeler kullanıyoruz. Bu işte başlıca kural; kullanılan boyanın kaliteli olması ve işlemlerin hijyenik koşullarda yapılmasıdır. kadınlar en büyük ilgiyi kaş ve dudak kontürüne gösteriyorlar.

* Kaş yüzün haritasıdır. İnsanın gözlerinden bile daha önemlidir çünkü göze anlam, bakışa ise ifade katar. Biz düşük, zayıf, yanlış alınmış ve küsmüş kaşları kaldırıyoruz. Kemoterapi ya da kortizon tedavisi sonucunda dökülen kaşları toparlıyoruz. Ancak bunu, genelde yapılanın aksine kaşa boya görünümü katarak yapmıyoruz. Yüzde yüz doğal kökboyası kullanıyoruz. Böylece kaş, boyanmış ya da üzerinde dövme yapılmış gibi durmuyor.

* Günümüzde herkes dolgun dudaklara sahip olmanın hayalini kuruyor. Dolgun dudaklara kavuşmanın en sağlıklı yolu kalıcı makyaj yaptırmak. Bu uygulamayı sadece 18 yaşından büyüklere yapıyoruz. Dudak anesteziyle uyuşturulduktan sonra, bir iğneyle dudak çevresine kontür atıyorum. İşlem sadece dudağa dolgunluk vermekle kalmıyor, dudaklardaki asimetri sorununu ve kolajen yapıdaki problemleri de ortadan kaldırıyor. Bir zamanlar çıkan uçuklar nedeniyle pigmentleri yok olmuş dudakları güçlendiriyor. Bu işlem de tıpkı kaş kontürü gibi yaklaşık yarım saatte tamamlanıyor ve 3 yıl boyunca kalıcılığını koruyor.

* kadınlar dudakları için çok koyu renkler istiyor. Özellikle genç kızlar çok abartılı taleplerde bulunuyor. Böyle bir talep geldiğinde, “Yaparım ama dudaklarınız Bülent Ersoy’unki gibi olur” diyorum, onlar da vazgeçiyorlar. Bülent Hanım’ın makyajı gerçekten çok abartılı. Tıpkı Seren Serengil’inki gibi…

* Ben burada yeni bir dudak yaratmıyorum, o Tanrı’nın işi. Sadece olan dudağın güzelliğini ön plana çıkarıyorum. Amaç kalıcı makyaj yaptırarak birine benzemek değil, kendi yüzünün karakterini bozmadan gerekli değişimleri yapmak olmalı.

* Linet, Semiha Yankı ve Pınar Altınok’un kaşlarını ben yaptım. Birçok spikerle çalışıyorum. Engin Koç, İlhan Keçeli, Atik Berberoğlu ve rahmetli Onno Tunç da müşterimdi. Betül Şahin’in kaşlarını da ben yaptım. Onun makyaj tarzını çok beğenirim ben, çok doğal bir kızdır.

* Bence en doğal güzel Nurgül Yeşilçay. Kendisinin Altın Portakal’daki makyajına bayıldım. Zaten gözleri çok güzel ve o gün sadece gözlerinin parıltısını ön plana çıkarmışlardı. Yüzünde makyaj olduğu anlaşılmıyordu bile. İpek Tuzcuoğlu’nun makyajı da çok doğal. Yonca Evcimik’in doğallığını da severim.

* Burada ‘Magic lashes’ dediğimiz ipek kirpik uygulamasını da gerçekleştiriyoruz. Normalde takma kirpik, direkt kirpik dibine yapıştırılır ve sadece 15 gün kullanılabilir. Bunu sadece kirpiği olan insana uygulayabiliriz. İpek kirpik ise, kirpiğin ucuna ekiliyor. Bu sayede kirpik dibi hava alabiliyor. Takma işlemi yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Taktıktan sonra en az 90 gün kullanılabiliyor. En büyük avantajı göze hiçbir ağırlık vermemesi. Karşıdan bakıldığında kirpiklerinizin takma olduğu kesinlikle anlaşılmıyor. 3 ay sonra kirpik dökülmese bile, çıkarıp kişini kirpiklerini biraz kendi haline bırakıyoruz. İşlem yenilenebiliyor.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.