Saç Botoksu Fiyatı 2023

Saç Botoksu Fiyatı 2023 – Saça da botoks yapıldığını yeni öğrendim ve sizlerle paylaşayım istedim. İşte saç botoksu hakkında bilmedikleriniz ve fiyatı;

5 yıl kadar önce, Brezilya’da keşfedilmiş kalıcı fön. Bu yüzden adı ‘Brezilya fönü’ olarak kalmış. Kısa süre içinde de ünlüler için vazgeçilmez hale gelmiş. Söz gelimi Brezilyalı süper model Gisele Bündchen ve Amerikalı televizyon yıldızı Nicole Ritchie gibi ünlüler bu tekniği kullanıyor. Ayrıca Hollywood şöhretleri Halle Bery ve Jennifer Aniston da bu yöntemin sadık takipçilerinden. Kalıcı fön yapılıyor, saç 4-6 ay boyunca fönlü gibi görünüyor.

Türkiye’de yeni uygulanmaya başladı ama kuaförler talepler doğrultusunda bu yönteme kendi imzalarını atmaya başladı. Nasıl mı? Yıpranmış, kırılmış, cansız hale gelmiş, kimyasal işlem görmüş saçlara iki saatte keratin yükleniyor. Bütün saç cinsleri için uygun olan işlem sonucunda, özellikle kıvırcık saçlar, normal fönle elde edilemeyecek kadar parlak ve düz bir görünüm kazanıyor.

Brezilya keratini ile işlem yapmak için önce saç, sodyum içermeyen bir şampuanla yıkanıp kurutuluyor. Saç, boya işlemi yapar gibi bölümlere ayrılıp keratin sürülüyor. Kurutma işleminin ardından saç, 232 derecede ısıtılmış düzleştirici ile şekillendiriliyor. Yüksek ısı ve buhar, saçın kalıcı bir şekilde keratinle kaplanmasını sağlıyor. Keratin ile doyan saç, çok daha yumuşak, daha canlı oluyor ve kolayca her şekle girebiliyor.

Saç Botoksu Fiyatı
Yöntemin Türkiye’deki uygulayıcılarından olan San Stüdio Kuaför’ün kurucusu Nazmi Kul “Botoks nasıl yüzde gençlik yaratıyorsa, saçta da keratinle botoks etkisi elde ediliyor” diyor.

Nazmi Kul devam ediyor; “Bu yöntemi düzleştirici olarak kullanmakla kalmıyoruz, isteyenlere dalga da yaratıyoruz. Keratinin mucizevi etkisi uygulamanın ilk dakikasından itibaren hissediliyor.

Özellikle kopma aşamasına gelmiş saçlara bu yöntemi uygulayarak müthiş sonuçlar elde ediliyor. Çalışan kadınlar, kuaföre gitmeden bakımlı saçlara sahip oluyor”. Keratin yüklemesi uygulamasının ücreti, saçın uzunluğuna göre 500-700 TL arasında değişiyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Katkısız keratin cidden saçı onarıyor fakat düzleştirici etkisi yok çoğu kişi ondan dolayı yanılgıya kapılıyor. Saf keratini ben liquid keratinden almıştım geçen sene saçı öyle bi bakıma alıyor ki hayret ediyorsunuz başlarda etkisi yok gibi oluyor biraz vakit geçtikten sonra benim saçlarım sertleşti fakat ürünlerin yarısına gelince saçım artık sağlıklı bir görüntüye kavuşmaya başladı. Set halinde kullanırsanız daha etkili

  2. Arkadaşlar ben de keratin yüklemesi yaptım yani evde kendim Katkısız Keratin yükledim, sabaha kadar beklettim, sabah duruladım ve muhteşem inanılmaz onarılmış saçlar görünce inanamadım. Hala şoktayım. Şu an 2 ay oldu hala etkisini devam ettiriyor. Katkısız keratin şart, kimyasal katkılı olursa etkisi olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir