Kirpik Uzatma Yöntemleri: Kirpik Uzatmak için Doğal Yöntemler

Kirpik uzatma yöntemleri: Kirpik uzatmak için doğal yöntemler nelerdir sayfamızda, evde kendi imkanlarınızla daha uzun ve kalın kirpiklere sahip olmanın şifrelerini sizlere anlatacağız.

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kadınlar için yüzdeki gözlerden sonra en önemli yerler arasında kirpikler gelir çünkü bakışlarımızdaki manayı onlarla farklılaştırabiliriz. Kimse kirpiğinin kısa olmasını istemez uzun olmalı gözlerimizdeki ifadeyi yansıtmalıdırlar. Çoğu kadın kirpikler konusunda, bazıları gibi doğuştan şanslı değildir ama uzun ve kalın kirpiklere sahip olmak sanıldığı kadarda zor değildir.

Biz bu amaçla burada o şansız kesime bir nebze destek için kirpiklerini daha uzun ve kalın hale getirecek Hint yağı ve badem yağı tarifleri vereceğiz. Bunlardan birisi Suna Dumankaya kirpik uzatma tarifi diğeri ise herkesin bildiği tariflerden birisi olacak.

GEREKLİ MALZEMELER:

* 1 bardak kaynar su
* 1 çay kaşığı Hint yağı
* 12 gr kakao yağı(1 yemek kaşığından biraz az)

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ:

Kaynar suyun içine her iki yağı da ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip ben mari usulü ile, krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup, 15 gün boyunca, yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan, dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

KİRPİKLERİ GÜRLEŞTİREN FORMÜL:

Eşit ölçüde Hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpiklerinizin kısalığından şikayet ediyorsanız sizler için Suna Dumankaya’nın tavsiye etmiş olduğu bitkisel doğal yollarla kirpiklerinizi uzatmanız için gereken malzemeleri ve formülü veriyorum

Malzemeler:

Bir çorba kaşığı badem yağı
bir tatlı kaşığı buğday özü yağı
bir tatlı kaşığı soya yağı
3’er tane ceviz ve fındık
bir çay kaşığı lanolin

Hazırlanışı:

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağının içine 3’er adet tane ceviz ve fındık koyun. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıttıktan sonra süzün. Süzerken içine bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Karışımı küçük bir cam kavanoza koyun, her gece yatmadan önce bir pamuk yardımı ile hafifçe kirpik diplerinize sürün. Sürerken gözünüze kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir