Kirpikleri uzatmak için yağlar

Kirpikleri uzatmak için yağlar Kirpik uzatmak için yağlar

Kirpiklerimi uzatmak için hangi yağları kullanmalıyım kirpikleri uzatmak için yağ tarifleri arayanlar için bu yazı eminim faydalı olacaktır ama siz yinede uzmana giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz arkadaşlar.

Kirpik Uzatan Yağlar
Bir kaba 12 gr ( buda yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kadar ) kakao yağı ve bir çay kaşığı dolusu hint yağı koyup karışım yapın.

Bu kabı içinde sıcak su bulunan başka bir kabın içine koyarak krem halini alıncaya kadar ısıtın. ( benmari usulü )

Hazırladığınız karışım soğuduktan sonra iki hafta düzenli olarak geceleri uyumadan önce kirpik fırçasıyla gözlere kaçırmadan kirpiklerinize uygulayın. Kirpik uzatan yağ karışımını kirpik köklerinden uçlara doğru sürmelisiniz.

Kirpikleri Gürleştiren Yağlar
10 gr badem yağı ile 10 gr hint yağını bir kapta karıştırıp 10 gün düzenli olarak kirpiklerin dibinden ucuna kadar uygulayın.

Kulak çubuğunun ucuna az miktar vazelin alıp krpiklerin dibine hergün sürdüğünüzde, kirpiklerinizin gürleştiğini ve uzadığını göreceksiniz. Bu yöntemi kaşlarınız için de kullanabilirsiniz.

BURADA ÖNEMLİ BİR UYARI VERMEK İSTİYORUM ARKADAŞLAR. BU MADDELERİ KİRPİKLERİNİZE SÜRERKEN LÜTFEN GÖZLERİNİZE KAÇMAMASINA DİKKAT EDİN.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir