Kirpikleri Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Kirpikleri Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Kirpikleri uzatmak için ne yapmalıyız acaba diye doğal yöntemler varmı diye yada hangi yağlar kirpik uzatmak için faydalıdır diyenler için bu yazımız oldukça faydalı olacaktır.

kirpikleri-uzatmak-icin-ne-yapmak-gerekir1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr. kakao yağı (buda yaklaşık 1 yemek kaşığından biraz aza denk geliyor) ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için ise şunu yapabilirsiniz arkadaşlar
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpik uzatan yağlar:
-1 tatlı kaşığı soya yağı
-1 çay kaşığı lanolin
-3 er tane ceviz ve fındık
-1 çorba kaşığı badem yağı
-1 tatlı kaşığı buğday özü yağı

Kirpik uzatma kürü nasıl hazırlanır?
Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağının içine 3’er tane ceviz ve fındık koyun. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıttıktan sonra süzün. Süzerken içine bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Karışımı küçük bir cam kavanoza koyun, her gece yatmadan önce bir pamuk yardımı ile hafifçe kirpik diplerinize sürün. Sürerken gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir