Cilt tipi nasıl anlaşılır

Reklamlar

Cilt tipi nasıl anlaşılır? – Açıkçası çok kolay olan ve yapacağınız bazı gözlemler ile bu konuyu öğrenmek çok basit arkadaşlar. Cilt tipi analizi ve Cilt tipi nasıl anlaşılır buyurun öğrenin.

cilt-tipiKuru Cilt Tipi

Cilt gözenekleri nazik ve hassastır. Cilt; sabunla yıkandıysa cildinizin gerildiğini hissedersiniz. Cilt derisi pul pul olup dökülür, kaşınır. 20’li yaşların hemen sonrasında cilt çok gergin olduğu için göz, dudak çevresi ve alında ince kırışıklar görülür.

Eğer kuru cilde sahipseniz; soğuk suyla yıkamayın. En ideali ılık suyla yıkamaktır. Cilt türünüze uygun yoğun nemlendirme kremini günlük olarak uygulayın.

Karma Cilt Tipi

Çok sık rastlanan bir cilt türüdür. Yağ bezlerinin bazı bölgelerde yoğun, bazı bölgelerde yetersiz çalışması nedeniyle alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma; diğer bölgelerde kuruma görülür.

Karma ciltler; bakımı en zor ciltlerden biridir. Nemlendirici kreminizi mutlaka karma ciltlere özel içeriklerde olanlar arasından seçmelisiniz. Günlük temizliğinize özen göstermelisiniz.

Yağlı Cilt

Fazla çalışan yağ bezleri sonucunda cilt gözenekleri açılır ve genişler. Burun ve çene bölgesinde siyah noktalara ve sivilcelere sıklıkla rastlanır.

Eğer yağlı cilde sahipseniz; cildinizin yağını dengeleyecek ürünler tercih etmeli ve mutlaka hafif yoğunlukta nemlendirme kremlerini kullanmalısınız.

Normal Cilt

Çok ender rastlanan cilt tipidir. Sivilce, siyah nokta, kuruma, kızarıklık görülmez. Bir bebeğin cildi gibi pürüzsüzdür.
Normal cilde sahip şanslı kişilerdenseniz cildinize iyi bakın. Günlük temizliğini ihmal etmeyin.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.