Cilt Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Reklamlar

Cilt Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Cilt kremi alırken nelere dikkat edilmelidir ve cilt kremi seçimi sırasında nelere dikkat etmek gerekir.

Cilt kremi seçerken öncelikle cildinizi tanımanız gerekir arkadaşlar daha sonra da cildinize uygun kremleri almalısınız.

Doğru Cilt Kremi Seçimi çok önemlidir hangi markayı kullanırsanız kullanın mutlaka Parabensiz bir krem seçmelisiniz.Bunun nedeni Paraben Kanserojen bir maddedir ve devamlı vucuda alındığında ilerde ciddi sağlık sorunlarına yok açar.Paraben içeren kremler elastik olur hep kullandığınız gibi.Parabensizler ise yoğurt kıvamındadır.

Aşağıda yer alan Parben Hakkındaki Yazı Wikipediadan Alınmıştır

araben, ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılan koruyucu bir kimyasal maddedir. Bu bileşikler ve tuzlar özellikle bakterisid ve fungusit özellikleri nedeniyle kullanılır. Şampuan, saç kremi, nemlendirici krem, tonik, deodran, parfüm, tıraş jeli, bronzlaşma kremi, makyaj malzemeleri, güneş koruyucusu ve diş macununda bulunur.

Koruyucu madde olarak etkisi, düşük maliyeti ve doğal seçeneklerden greyfurt tohum özünün etkisizliği parabenin uzun bir süredir yaygınca kullanılmasının nedenleridir. Meme kanserine yakalananların tümörlerinde doku başına 20 nanogram paraben tespit edilmiştir. Parabenler ayrıca östojeni taklit eden madde olarak bilinir. Parabenlerle kanser arasında nedensel ilişki kurulmamıştı.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.