Dondurma Tarifi

Dondurma TarifiDondurma Tarifi ve Yapılışı

Özellikle yaz aylarında içimizin yangınını serinletecek güneşin kavurucu sıcağında bizleri ferahlatacak olan efsane bir tat ile sizlerleyiz. Biz büyükler seviyoruz evet ama çocuklar için adını söylemeniz yeter. Onlar için yaz demek dondurma demektir.

Peki bu kadar sevdiğimiz bir dondurmayı evde kendimiz kolayca hazırlayabilir miyiz diye soruyorsanız evet arkadaşlar rahatlıkla yapabilir misafirlerin çocukların önüne koyabilirsiniz. Hatta sadece güneşli aylarda değil sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde de artık yenilen dondurmayı her zaman dolabınızda hazır bulundurabilirsiniz.

Başlamadan önce sizlere burada iki farklı şekilde dondurmanın yapımı hakkında bilgiler verip daha sonra ise ayrı ayrı çeşitleri ile dondurmaların nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız ama önce en kolay ve pratik olanlarından başlayalım değil mi?

MALZEMELERİ
2 paket krem şanti
2 su bardağı süt
2 adet yumurta
2 paket vanilya
1 su bardağı toz şeker
1 büyük paket çikolata

DONDURMA NASIL YAPILIR
Yumurtayla şekeri çırp. Vanilyaları ilave et. Çırpılmış krem şantiyi ilave ederek çırpmaya devam et. En son kırılmış çikolataları da ilave et. Kaselere alarak buzlukta dondur.

Afiyet Olsun Arkadaşlar.

DondurmaİKİNCİ TARİF: Sade Dondurma Tarifi

4 Kişilik ve Pişirme Süresi Yaklaşık Olarak 45 Dakika

İlgili Makaleler

MALZEMELERİ

1 tatlı kaşığı kadar salep
1 su bardağı ile toz şeker
Yaklaşık 200 grama denk gelen 1 paket krema
1,5 litre süt

HAZIRLANIŞI

Dondurmamızı yapmak için yukarıda yazdığımız tüm malzemeleri bir tencere içerisine alıp ocağın altını açtıktan sonra üzerine koyun. Devamlı şekilde karıştırarak kaynatın. Kaynadıktan sonra belli bir kıvam alacak olan karışımı koyulaştıktan sonra ocaktan alıp ocağın altını kapatın.

Buzluk içerisine dayanacak şekilde üretilmiş bir kap alıp dondurma harcımızı içerisine aktarın ve odanın bir köşesinde belli süre bekletin. Daha sonra ise dondurmamızı derin dondurucu içerisine alarak iyice soğumasını sağlayın.

Tekrar Afiyet Olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir