Muhteşem Yüzyıl Manisa Sancak Beyliğine Kimi Seçti

Reklamlar

Muhteşem Yüzyıl Manisa Sancak Beyliğine Kimi Seçti

Soruyu kimi seçecek diye de yazabilirdik ama diziyi izleyince zaten cevabını öğrenmiş olduk arkadaşlar. Kanuni Sultan Süleyman Manisa Beyliği için kararını yeni sezonun ilk bölümünde belirledi Şehzade Selim’i seçti.


Aradan geçen onca zamana rağmen Hürrem, intikam ateşiyle yanmaktadır. Rüstem Paşa’yla birlikte kanlı bir savaşa hazırlanır. Taht sancağına şehzadelerinden birini göndermeye karar veren Süleyman ise oğullarını payitahta çağırır. Hanedanın kaderini belirleyecek bu seçim için nefesler tutulur. Saraya gelen yeni bir cariye ise haremi birbirine katar. Beyazıt ve Selim arasındaki rekabet yıllar geçtikçe keskinleşirken, Mustafa’nın gücü artmıştır. Oğulları arasında seçim yapmaya çalışan Süleyman herkesi şok eden bir karar verir!

Oğulları henüz payitahta varmadan kararını yazıp bir kutuya koyan ve üzerine mührünü basan Sultan Süleyman hiç kimseye fikrini sormadan kendi iradesini kullanarak veliahtını çoktan seçmiştir. Ancak yine de Hürrem’e fikrini sorar. Hürrem Sultan her zaman ki ince zekasıyla bu soruya ‘Sen en doğrusunu bilirsin Süleyman. Lakin benim gönlümden geçen şehzadem Selim’dir’ yanıtını verir. Divan’da Veziri Azam Rüstem Paşa tarafından okunan isim ise herkesi şaşkına çevirir. Kanuni Sultan Süleyman Han Hazretleri veliahtı olarak oğlu şehzade Selim’i seçmiştir. İşte o an da taht kavgası başlar.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.