Muhteşem Yüzyıl 139.Bölüm Fragmanı

Son Güncelleme: 13.09.2020 15:43

Muhteşem Yüzyıl 139.Bölüm Fragmanı izle 11 Haziran Çarşamba 2014

Son bir bölüm sonra bitecek olan dizi bu hafta Süleyman’ın hastalığı ve etrafında gelişen olayları konu olacak. Bir devir gerçekten de kapanmak üzere diyebiliriz çünkü genci yaşlısı herkes bu diziyi konuşuyordu ve izliyordu.

muhtesem-yuzyil-139-bolum
Peki geçen hafta neler izledik neler dikkatimizi çekmişti konusu ve özetine kısaca bakalım arkadaşlar. Selim’in, Süleyman’dan gizli pazarlığa dahil olmasıyla tüm dengeler değişir. Selim kardeşinin ölüm fermanını beklerken, Süleyman’ın sağ teslim edilmesini istediğini öğrenince telaşa kapılır. Bayezıt’ın kendisine verilmesi için Şah’a vaat ettiği parayı bulmaya çabalar.
[pro-player type=’video’ image=’https://www.nazlim.net/wp-content/uploads/2014/06/muhtesem-yuzyil-139-bolum.jpg’]http://videocdn2.pivol.com/rotavideo/file/030620141315307169606.mp4[/pro-player]

Mihrimah, Rüstem’in ölümünden sonra siyasi olarak güç kaybettiğinin farkındadır. Süleyman’ın sessizliğinden ürken Mihrimah, Bayezıt’ı kurtarabilmek için sürpriz bir adım atar.

Bayezıt babasının kendisini affedeceğine inanmak istese de, abisi Mustafa’nın akıbetine uğramaktan korkar. Şah’dan kurtulup İran’dan çıkmaya karar verir. Ancak Şah’ın evinde verdiği ziyafete katılmak zorunda kalan Bayezıt, büyük bir tuzağa düşürülür. Oğullarıyla birlikte zindana atılır.

Bayezıt ve oğulları için umutlar tükenmişken, gelen haberle payitahta dönecek olmanın heyecanını yaşarlar. Ancak Bayezıt karşısında öyle birini bulur ki oğulları ve kendisi için geri dönüş olmadığını anlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir