Kurt Seyit ve Şura Konusu

Son Güncelleme: 09.09.2020 14:26

Kurt Seyit ve Şura Konusu Nedir

Çok yakında hemde az bir zaman dilimi sonra başlayacak olan ve başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah’ın paylaşacağı rekorlar kırması beklenen film Star tv kanalında bakalım Muhteşem Yüzyıl’dan boşalan reyting eksikliğini giderebilecek mi?

kurt-seyit-ve-sura-dizisi-konusuKurt Seyit ve Şura dizisi Nermin Bezmen’in Kurt Seyt & Shura kitabından diziye uyarlanmıştır. Haliyle başrolde oynayan erkek oyuncunun başarılı bir performans çizmesini bekliyorum ben şahsen.

Neyse konusuna bakalım dizinin:

Nermin Bezmen’in ‘Kurt Seyt ve Shura’ adlı kitabından uyarlanan dizi, yüzyıl başı Rusya’sından 1920’lerin İstanbul’una uzanan dönemde yaşanan tutkulu bir aşk hikayesini konu alıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un muhafız alayının cesur subayı, Kırım Türk’ü Kurt Seyit karakterini canlandırdığı dizide; Kurt Seyit’in ilk görüşte aşık olduğu, soylu bir ailenin asil, güzel ve hayat dolu kızı Şura karakterini ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Kurt Seyit ve Şura’nın; saltanat günlerinden Karpatlar cephesine, isyan kıpırtılarından ihtilalin yangınına, Aluşta’dan işgal altındaki İstanbul’a, 1920’lerin Pera’sına kadar uzanan macera dolu yolculukları bir anlamda aşkın da yolculuğu olacak. Ekranlarda daha önce görmediğimiz bir masalı anlatacak olan Ay Yapım imzalı ‘Kurt Seyit ve Şura’ 4 Mart Salı 20.00’da Star TV ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

Hilal Saral’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu Ece Yörenç kaleme alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir