Gönül Dağı

Gönül Dağı oyuncuları gerçek isimleri ile yayınlanacak olan bu sayfamızda, Gönül Dağı dizisi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında bilgiler okuyacaksınız.

Gönül Dağı oyuncuları isimleri ve konusu sayfamızda, gerçek isimleri ile yayınlanacak olan Gönül Dağı dizisi oyuncu kadrosu hakkında bilgiler okuyacaksınız.

Gönül Dağı
Tür
 • Aşk
 • Komedi
 • Aile
 • Dram
YönetmenYahya Samancı
Senarist
 • Ali Asaf Elmas
 • Mustafa Becit
 • Teoman Gök
Başrol oyuncuları
 • Berk Atan
 • Gülsim Ali İlhan
 • Ecem Özkaya
 • Ferdi Sancar
 • Cihat Süvarioğlu
 • Semih Ertürk
 • Nazlı Pınar Kaya
Hangi gün oynuyor?Cumartesi
Hangi kanalda saat kaçta?TRT 1, 20:00
Sezon sayısı2
Nerede çekiliyor?Sivrihisar, Eskişehir
YapımcıFerhat Eşsiz
Yapım şirketiKöprü Film

Gönül Dağı, yapımcılığını Ferhat Eşsiz’in ve yönetmenliğini Yahya Samancı’nın yaptığı dizi olup TRT 1 kanalında yayınlanıyor. Gönül Dağı dizisi senaryosu Ali Asaf Elmas, Mustafa Becit ve Teoman Gök tarafından yazıldı. İlk bölümü 17 Ekim 2020 yılında Cumartesi günü yayınlandı ve büyük ses getirdi.

Unuttuğumuz geleneklerin yeniden hatırlanması ve yeni bir icat yapma umuduyla geçirilen bir ömür bu dizinin konusu olarak karşımıza çıkacak. TRT 1 kanalında Cumartesi akşamları saat 20:00’de yayınlanan Gönül Dağı, dram yüklü öyküsü ile herkesi ekran başına toplayacak.

Gönül Dağı oyuncu kadrosu ve karakterleri

KarakterGerçek adıKimdir?
RıfatHüseyin SevimliKellerin Rıfat, Taner’i kendine rakip olarak gören Gedelli Kahvesi’nin sahibidir. Köyünde çaycı Rıfat olarak da tanınan bu kişi Meryem’e aşıktır.
MeryemSevilay GültekinMeryem, köyünde yaşayan görme engelli bir karakterdir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde gözleri açılmış ama biricik aşkı Rıfat’a karşı tavırları değişmeye başlamıştır. Güzel ve sempatik olmasının yanında seyirci tarafından nankör ilan edilmiştir.
Taner KayaBerk AtanTaner, yaşadığı kasabanın en mucit ve en hayalperest kişisidir. Akıllı ve zeki olmasının yanında hep hayalini kurduğu uçağı yapmayı hedeflemektedir.
DilekGülsim AliDilek, Taner’in unutamadığı ve çocukluktan beri sevdiği arkadaşıdır. Güzel bir eğitim almış ve jeoloji mühendisi olmuştur.
ZahideEcem ÖzkayaTaner’in ablası ve Sefer’in karısı olan Zahide, kasabada sevilen bir karakter olarak karşımıza çıkar.
SeferFerdi SancarSefer, Zahide’nin kocası olmasının yanında kasabada sevilen sayılan, iyi kalpli, dürüst ve namuslu biridir.
RamazanCihat SüvarioğluRamazan, hareketleri ve neşeli tavırlarıyla etrafına enerji veren komik bir tiptir. Veysel ve Taner’in amcasının oğludur.
VeyselSemih ErtürkVeysel, çabuk sinirlenen ve bu yüzden başına bela alan bir karakterdir. Taner ve Ramazan’ın amcasının oğludur.
CemileNazlı Pınar KayaCemile Çakır Kaya, kasabanın en sevilen ve en eğlenceli isimlerinden biridir. Aynı zamanda Veysel’in karısı rolündedir.
SeferFerdi Sancar
SelamiEser Eyüboğlu
GünşılGülhan Tekin
DöndüFeyza Işık
AbdullahYavuz Sepetçi
MünirEge Aydan
AsumanHazal Çağlar
MusaNuri Gökaşan
KerimanÇiğdem Aygün
ElifZümre Meğreli

Gönül Dağı dizisi konusu

TRT 1 kanalının reyting rekorları kıran dizisi Gönül Dağı, konusu ile de unuttuğumuz pek çok kültürümüzü bize hatırlatıyor. Anadolu’nun bir kasabasında yaşayan insanların umutları ve hayalleri arasında eğlenceli, komik ve kimi zamanda ağlatan hikayeleri ekranlara taşınmaktadır. Dizi, Mustafa Çiftçi’nin bozkır hikâyeleri eserinden esinlenilmiş ve televizyona uyarlanmıştır.

Gönül Dağı nerede çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Dizide bulunan Gedelli beldesi Eskişehir ilimizde bulunan bir yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.