Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor

cesur-ve-guzel-nerede-cekiliyorCesur ve Güzel Nerede Çekiliyor Korludağ Kasabası Nerede

Türkiye’nin en yakışıklı jönlerinden Kıvanç Tatlıtuğ ile en güzel bayan oyuncularından olan Tuba Büyüküstün’ün başrollerini paylaştığı dizi büyük bir heyecanla başladı ve dizinin ilk bölümünden itibaren herkes nerede çekildiğini merak etmekte. Doğrusunu söylemek gerekirse Cesur ve Güzel dizisinin çekildiği yer hakkında bende aklımdan çeşitli tahminlerde bulunmuştum ve hatta dizide İstanbul’a gideceğim deyince Silivri diye Çatalca yakınları diye kendi kendime yorumlamıştım. Araştırdım çünkü bu konuda bir çok kişinin sorduğunu öğrendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Cesur ve Güzel’in çekildiği Polonezköy’de 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan çiftlik evi Simavi Ailesi’nin. Doğayla iç içe bulunan çiftlik evinin arazisinde iki av köşkü ve arazinin sınırları içinde yer alan bir de gölü bulunuyor. Çiftliğin bulunduğu arazi dizi için yeniden inşa edildi.

Öğrenmiş olduğunuza göre şimdide Cesur ve Güzel dizisi konusu hakkında bilgiler vermek istiyorum sizlere. Cesur karakteri aslında bütün olaylardan haberi olan ve Korludağ kasabasına gelerek Korludağ ailesinden intikam almaya çalışan birisi. Sühan ise olaylardan tamamen haberi olmayan babasını çok seven bir kızı canlandırıyor. Neyse konusuna dönelim:

“Bir gün ‘Cesur’ adlı yakışıklı ve etkileyici bir adam büyük şehirden bir kırsal kasabaya gelip yerleşir. Herkesi kendisine hayran bırakan bu gizemli yakışıklı o bölgenin toprak zengini olan, aile şirketlerinin işlerine bakan güzelliği dillere destan ‘Süphan’ ile yani Tuba Büyüküstün’le tanışır. İki genç arasında tutkulu bir aşk başlar. Ancak her 2 gencin de bilmediği çok şey vardır. Aslında aileleri geçmişten beri düşmandır, babalarının karanlık yüzlerinden ve kapanmamış hesaplarından her ikisi de habersizdir. Büyük aşka bu yüzden aile gölgesi düşer, iki aşığın mutluluk hayali ailelerinin karşı çıkmasıyla imkânsız bir aşka dönüşür. Araya aile büyükleri girer. Bu arada ‘Cesur’un o kırsal bölgeye neden geldiği, merak edilen esrarlı öyküsü de zaman içinde ortaya çıkar.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir