Gribe karşı bitkisel çözümler

Gribe karşı bitkisel ilaçlar ile çözümler bulmak mümkün arkadaşlar. Bu yapacağınız ilaçlar ile nezle ve gribe karşı çözümler üretmek mümkün.


Muş’ta ilaç kullanımı yerine bitki ve baharatlara yönelen vatandaşlar, sonbahar ve kış aylarında en sık rastlanan nezle, grip gibi hastalıklara karşı direnç arttırıcı, bitkisel ilaçları tercih ediyor.

Havaların soğumasından ötürü gribal enfeksiyonlara karşı önlem alınması gerektiğini söyleyen Muşlu Aktar Yasin Oflaz, özel olarak hazırladıkları bitkisel ilaçlarla gribal enfeksiyonlardan korunma sağlandığını vurguladı.

Oflaz, “Havalar soğuduğundan dolayı gribal enfeksiyonlarda artış oldu. Bunun için halkımıza soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardan korunmak için tavsiye edeceğimiz ürünlerimiz var. Firmamız tarafından hazırlanan ve özel bir karış olan bronşit çayını vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu tür hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemimizi korumamız gerekiyor. Bunun içinde çörek otunun kullanılması gerekmektedir. Çörek otunu 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Bağışıklık sisteminin korunması ve güçlendirilmesi hastalıklara karşı direncimizi artırmaktadır.” dedi.

Her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı çörek otu kullanılması tavsiyesinde bulunan Aktar Yasin Oflaz, bu şekilde vücudun hastalıklara karşı koruma altına alındığını belirtti. Kış aylarında bronşit çayı gibi özel çayların tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Oflaz, bal, pekmez ve süzme çiçek balı tüketilmesinde de fayda olduğunu ifade etti.
Son zamanlarda vatandaşların bitkisel ilaçlara olan ilgisinin arttığını söyleyen Yasin Oflaz, “Vatandaşlarımız bitkisel ilaçlarla tedavi olma şeklini daha çok benimsiyorlar. Biz de aktarlar olarak müşterilerimize gereken ilgi ve önemi gösterip, şikayetleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz bitkisel karışımları kullanmalarını öneriyoruz. Bu bitkileri ise yurt içi ve yurt dışından temin ediyoruz. Ayrıca Muş Ovasında da temin ettiğimiz bitkilerle de hazırlamış olduğumuz bitkisel ilaçlar var.” dedi.

Kış aylarında bol C vitamini içerin kuşburnu içilmesinde fayda olduğunu kaydeden Aktar Oflaz, “kış aylarında siyah çay yerine kuşburnu içilirse bol miktarda C vitamini içerdiğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendir. Doğal olarak gribal enfeksiyonlara karşı da koruyucu özellik taşır” diye konuştu.

Samanyolu haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir