En Doğru Gözlük Nasıl Kullanılır

En Doğru Gözlük Nasıl Kullanılır Gözlük Kullanımı

Çoğumuz yaz aylarında güneş gözlükleri kullanırız, bazılarımız ise göz sorunlarımızdan dolayı devamlı gözlük kullanmaktayız. Peki doğru gözlük kullanımı nasıl olmalıdır ve gözlüğü nasıl kullanmalıyız. Buyurun anlatmaya çalışalım arkadaşlar.

gozluk-kullanimiKaliteli bir gözlüğü, bazı temel kurallara dikkat edildiğinde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Gözlüğü kesinlikle tek elle takıp çıkartmayınız. Yumuşak bez veya kağıt mendil ile temizleyiniz. Hassas organik camları silmeden önce, tozdan arındırmak için su ile yıkayınız.

Kozmetik ürünler, aseton, alkol ve tozdan uzak tutunuz. Aşırı terleme ve asitli cilt salgısının aşındırıcı etkisine karşı ılık su ile yıkayınız. Camları sert bir yüzeye temas edecek şekilde ters bırakmayınız.

Çanta ve cebinizde sıkışmaya karşı kılıfsız taşımayınız. Otomobilin ön panelinde veya plajda kum ve beton üzerinde direkt güneş veya ısıya maruz kalacak şekilde bırakmayınız.

Gözlüğünüz ile denize girmeyiniz. Bakım ve onarım gerektiğinde satıcı firma ya da üretici firmaya başvurunuz.

Gözlüğünüzün burun üzerindeki ve kulak arkasındaki plaketlerinin yüz hatlarınıza uygun ayarlanması ve cildinizi tahriş etmemesi için 3 ayda bir gözlükçünüze kontrol ettiriniz. Gözlüğünüzü başkalarının takmasına izin vermeyiniz.

Cilt sağlığınız açısından burun üzerindeki deforme olan plaketleri yeşillendiğinde gözlükçünüze değiştirtiniz. Şık bir gözlüğün görünümünüzü ve şahsiyetinizi tamamlayan bir aksesuar olduğunu unutmayınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı