Saç Kremleri Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı?

Televizyon dünyasında gördüğümüz bir çok ünlünün saçlarının ne kadar dolgun, parlak ve gür olduğunu fark etmişsinizdir. Saçlarımızı daha sağlıklı ve göz alıcı şekilde parlak görünmesini saç kremleri ile sağlayabiliriz? Peki saç kremleri saçı uzatır mı? Ne işe yarar? Bütün sorularınıza bu yazımızda cevaplar bulacaksınız.

Saç Kremleri Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılmalı?

Saç Kremleri Ne İşe Yarar?

Kim istemez saçları daha sağlıklı ve gür görünsün. Saçı nemlendirme ve güçlendirme özelliği, kolay taranması ve parlak görünmesi gibi işimize yarayacak bir çok faydası ile saç kremleri karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanında saçlarınızın daha canlı görünmesini de sağlaması en önemli özellikleri arasındadır.

Saç kremleri, çeşitli nedenlerden dolayı kuruyan ve sertleşen saçlar için yumuşaklık, kolay taranma ve parlak bir görünüm kazandırması yanında saçların dışarıdan daha gür görünmesini sağlar. Ayrıca birbirine dolaşan saçların açılmasında, elektriklenen saçlardaki bu sorununun çözülmesinde önemli fayda sağlamaktadır. Saç kremlerinde iki tür vardır bunlara durulanan ve durulanmayan saç kremleri ismi verilmektedir.

Saç Kremleri Nasıl Kullanılmalı?

Her ürünü kullanırken dikkat edilmesi gerektiği gibi saç kremlerini de kullanırken bazı durumlara dikkat etmeliyiz. İşte burada saç kremleri nasıl kullanılır ve ne sıklıkla kullanılır sorularımıza cevaplar bulacağız.

  • Saçlarınızın nem dengesini bozmaması için saç kremi haftada bir kere yada iki kullanılmalıdır.
  • Öyle gelişigüzel markalar saçlarınıza yarardan çok zarar verebilir. Bu yüzden saç kremi alırken mutlaka bilinen markalardan almalı içeriğinde saçlara bakım ve onarım sağlamalıdır.
  • En önemli yanlışlardan biriside saç kremi kullanırken saç diplerine uygulamaktır. Siz biliyorsunuzdur gerçi ama yine tekrarlayalım saç diplerine saç kremi uygulanmaz.
  • Saç kremi seçerken en uygun olanı tercih edilmeli ve bunun içinde saç tipinizi bilmelisiniz. Alacağınız saç kremi mutlaka saç tipinize uygun olmalıdır.
  • Yapılan yanlışlardan bir tanesi de saç kremlerini saçlarda uzun süre bekletmektir. Kesinlikle fazla bekletmemeye dikkat etmeli aksi durumlarda kötü sonuçları olacağını bilmelisiniz.
  • Kuru bir saç yapısına sahipseniz ve aldığınız saç kremi durulanan cinsten olsa bile durulamayı çok fazla yapmasanız da olur.

Saç Kremleri Saçı Uzatır Mı?

Saç kremlerinin saçı uzatıp uzatmadığı ile ilgili henüz bir bilgiye ulaşılamamıştır ama kimi kullananlar saç kremlerinin saçın geç uzamasından dert yandıklarından bahsetmektedirler.

Saç Kremleri Saç Döker Mi?

Saç kremleri dikkatli şekilde kullanıldığı takdirde kesinlikle saçları dökmez çünkü üreticiler saçın yapısına uygun olarak üretmektedirler. Suç uçlarına uyguladığınız zaman herhangi bir sorunla karşılaşmamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir