Kızıl Saçlılara Makyaj Önerileri

Kızıl Saçlılara Makyaj Önerileri

Kızıl saçlılar için makyaj nasıl yapılır tüyolar ile birlikte ve örnekler ile bu yazımızda sizlere sunmaya çalışacağız arkadaşlar.

kizil-saclilara-makyajFondöten seçerken

Makyajın en önemli unsurlarından biri olan fondöteninizi seçerken pembe veya kırmızı bazlı değil, sarımtırak ya da şeftali tonlarında bir fondöten tercih etmelisiniz. Ayrıca cildinizin rengi çok açıksa mutlaka güneşin zararlı ışınlarından güzelliğinizi koruyabilecek bir ürün tercih etmelisiniz.

Göz makyajı için

Göz makyajınızı yaparken kesinlikle siyahlardan uzak durmalısınız. Siyah rimel ya da göz kalemi yerine, kahverengi ya da mürdüme yakın tonları kullanmanız saç ve ten renginizle çok daha uyumlu olacaktır. Far rengi olarak da bej, camel, bal rengi ya da altın tonlarını tercih edebilirsiniz.

Allık seçimi

Yüzünüze hafif renk vermek için kullanacağınız allığınızın rengini seçerken, şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülükse, bronz tonları kullanmak. Mümkünse makyajınızı yaparken bu tonlardan uzak durun.

Ruj seçimi

Kırmızı ruj sürmek sizin için biraz riskli. Ancak bazı kırmızı ruj tonları kızıl saçlılara çok yakışabiliyor. Dolayısı ile, eğer kırmızı ruj sürmek istiyorsanız, bunun için vakit ayırıp, hangi tonun size yakışacağını bulmanız gerekiyor. Eğer riske girmek istemiyorsanız, dudak renginize yakın, bej ve şeftali tonlarındaki rujlar size çok yakışacaktır.

Yeni Bir Bakış ve Açıklama

*Kızıl tonlarında saçlara sahipseniz

*Pembe tonlarında allık ve göz farı tercih edebilirsiniz.

*Koyu pembe rujlar saçlarınızla bütünlük sağlayacaktır.

*Rimel ve göz kalemi seçiminde siyah renk sizin için idealdir.

*Koyu renk, dumanlı göz makyajından kaçının.

*Pembe dudak boyası ve allık, kızıl saçlılara çok yakışır.

*Kaşlarınızı saç renginize boyatmayın; çünkü tuhaf görünür. Kızıl saçlarınıza en uygun göz makyajını boz kahve gibi doğal renklerle sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yüzünüz için kırmızı, kiremit rengi ve kızıl kahve gibi tonları tercih etmeniz makyajınızı daha hoş gösterecektir.

Dudaklarınız içinse şeftali tonlarını öneriyoruz. Ama dudaklarınızı daha iyi göstereceğini düşündüğünüz renkleri de denemekten çekinmeyin. Deneyerek daha iyi tonlar elde etmeniz mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.