Kızıl Saçlılara Makyaj Önerileri

Kızıl saçlılara makyaj tüyoları vereceğimiz bu sayfamızda, saç rengi kızıl olanlara öneriler yazacağız. İşte kızıllar makyajını nasıl yapmalı haberimiz.

Son Güncelleme: 05.11.2021 02:19

Kızıl saçlılara makyaj önerileri sayfamızda, saç rengi kızıl olanlara makyaj tüyoları yazacağız. İşte kızıllar makyajını nasıl yapmalı haberimizin ayrıntıları.

Kıyafetlere, göz rengine göre nasıl makyaj yapıyorsak, saç rengine göre de yapabiliriz. Özellikle kızıl saça makyaj diğerlerinden daha bir özen ve itina gerektirir. Herkes tarafından dillendirilen kızıllar pembe ruj sürmemeli şehir efsanesi uzmanlar tarafından reddedilmektedir. Hatta kızıl saç kırmızı ruj ile harika görünür ve hiç korkmadan yapabilirsiniz.

Kızıl saçlılara makyaj tüyoları

Kızıl saçlılara makyaj tüyoları

1. Fondöten seçerken sarımtırak yada şeftali tonlarını seçin

Makyajın en önemli unsurlarından biri olan fondöteninizi seçerken pembe veya kırmızı bazlı değil, sarımtırak ya da şeftali tonlarında bir fondöten tercih etmelisiniz. Ayrıca cildinizin rengi çok açıksa mutlaka güneşin zararlı ışınlarından güzelliğinizi koruyabilecek bir ürün tercih etmelisiniz.

2. Göz makyajı için siyah tonlarından uzun durun

Göz makyajınızı yaparken kesinlikle siyahlardan uzak durmalısınız. Siyah rimel ya da göz kalemi yerine, kahverengi ya da mürdüme yakın tonları kullanmanız saç ve ten renginizle çok daha uyumlu olacaktır. Far rengi olarak da bej, camel, bal rengi ya da altın tonlarını tercih edebilirsiniz.

3. Allık seçerken şeftali tonlarını tercih edin

Yüzünüze hafif renk vermek için kullanacağınız allığınızın rengini seçerken, şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülükse, bronz tonları kullanmak. Mümkünse makyajınızı yaparken bu tonlardan uzak durun.

4. Kızıl saç kırmızı ruj ikilisine dikkat edin

Kırmızı ruj sürmek sizin için biraz riskli. Ancak bazı kırmızı ruj tonları kızıl saçlılara çok yakışabiliyor. Dolayısı ile, eğer kırmızı ruj sürmek istiyorsanız, bunun için vakit ayırıp, hangi tonun size yakışacağını bulmanız gerekiyor. Eğer riske girmek istemiyorsanız, dudak renginize yakın, bej ve şeftali tonlarındaki rujlar size çok yakışacaktır.

Bakır saç makyaj önerileri

Bakır saç makyaj önerileri

  1. Pembe tonlarında allık ve göz farı tercih edebilirsiniz.
  2. Koyu pembe rujlar saçlarınızla bütünlük sağlayacaktır.
  3. Rimel ve göz kalemi seçiminde siyah renk sizin için idealdir.
  4. Koyu renk, dumanlı göz makyajından kaçının.
  5. Pembe dudak boyası ve allık, kızıl saçlılara çok yakışır.
  6. Kaşlarınızı saç renginize boyatmayın; çünkü tuhaf görünür. Kızıl saçlarınıza en uygun göz makyajını boz kahve gibi doğal renklerle sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yüzünüz için kırmızı, kiremit rengi ve kızıl kahve gibi tonları tercih etmeniz makyajınızı daha hoş gösterecektir.
  7. Dudaklarınız içinse şeftali tonlarını öneriyoruz. Ama dudaklarınızı daha iyi göstereceğini düşündüğünüz renkleri de denemekten çekinmeyin. Deneyerek daha iyi tonlar elde etmeniz mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir