Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleşir

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleşir Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir

Her istediğiniz olmuyor değil mi saçlar kıvırcık olunca. Eskiden olsa bir şekilde alışır ve saçlara göre hareket ederdik ama artık çözümü var arkadaşlar.

kivircik-saclarUygulanan yöntemler için ile saçınızı ister kıvırcık ister dalgalı isterseniz de düz yapabiliyorsunuz artık. Neyse uzatmadan hemen konuya dönmekte yarar var. Saçları düzleştirmek için üç tane maskeden bahsedeceğim sizlere uygulayın ve deneyin dostlar.

HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ
Hindistan cevizi sütü, saça parlaklık sağlaması ile bilinir. Düzenli kullanımı saç kalitesinin yanı sıra, onlara yumuşak ve istediğiniz şekli vermenize olanak sağlayacaktır. Tüm yapmanız gereken:

Bir bardak hindistan cevizi sütü alın ve içine iki çorba kaşığı limon suyu (yaklaşık bir limon suyu) ekleyin. Bu karışımı soğutmak için buzdolabına koyun. Karışım buzdolabında soğutulduktan sonra karışımı bir krem gibi olana kadar karıştırın. Bu kremsi hindistan cevizi karışımını saça uygulayın ve sıcak suya batırılmış bir havlu ile örtün.

Şampuan kullanarak bir süre sonra durulayın. Yaklaşık üç hafta boyunca bu tedavi tekrarlayın ve saçınıza ipeksi ve parlak şık bir görünüm aldığına tanık olacaksınız.

SICAK YAĞ TEDAVİLERİ
İnsanların çoğu sıcak yağ tedavisini bilir. Sıcak yağ, saç büyümesini teşvik etmek için çok gereklidir ve son derece sağlıklıdır. Bu tedavi saçınızın şık görünmesini sağlar. Yapacağınız şey sadece uyugun sıcaklıktaki yağ ile parmaklarınız ile nazikçe yağ masaj yapmak. Yaptıktan sonra 15-30 dakika kadar bir havlu ile örtün.
Bu sadece saça parlaklık sağlamak değil, saçlarınızın çok doğal ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Sıcak yağ ile saç masajını bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

SÜT VE BAL
Süt ve bal, kafa derisi ve saç için zengin bir biçimde beslenmesini sağlarlar. Peki hazırlığı nasıl yapmalısınız. Bir bardak süte bir çorba kaşığı bal ekleyin. Karışıma bir miktar da çilek ekleyip ezip püre haline gelmesini sağlayın. Elde edilen bu macunu saçınıza uygulayın ve bir süre bekleyip şampuanla yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir