Doğal Sarışın Olmanın Yolları

Bu sayfada

Doğal Sarışın Nasıl Olunur?

Yapılan araştırmalar erkeklerin sarışınları daha çok beğendiğini göstermiştir. Hatta fiziksel özellikleri diğerlerine göre daha dikkat çekici bulunmuştur. Sırf bundan değilse bile kadınlar kendilerini daha özgür hissettirdiği ve kendisine yakıştırdığı için sarışın olmak isteyebilirler.

Kadınların büyük bir bölümü kozmetik ürünleri tercih edip, saçlarını boyayarak ve makyaj hileleri ile sarışın olma yolunu seçerler. Tabi bunların kalıcılığı çok azdır ve bir süre sonra kendiliğinden tekrar eski haline dönmesini yol açar. Bu yöntemleri sağlıklı bulmayıp zarar verdiğini düşünen bayanlar ise doğal sarışın olmak için ne yapmalı diyerek bir araştırma içine girerler. Sizde sarışın olmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz demektir.

Yazımızda yapılacak çeşitli kür ve maskelerle sarışın olma hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz. İşte doğal sarışın olmanın yolları haberimizde, evde yapacağınız bitkisel yöntemler ile doğal sarışın nasıl olunur öğreneceksiniz.

1. Papatya ve Zeytinyağı Maskesi

Doğal sarışın olmanın yolları

1 avuç papatyayı bir demliğe koyduktan sonra üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ilave edin. Bu karışımı çok kısık ateşte 2-3 saat benmari usulü ile kaynatın. Yaklaşık 24 saat demlendirdikten sonra süzün. Haftada 2-3 kez bu yağı saçlarınıza sürün. Mümkünse güneşli bir yere oturun. Saçınıza herhangi bir şey sarmayın. 4-5 uygulamadan sonra sarışın olmaya başlayacaksınız. Kür yazın güneşli havalarda uygulanması daha iyi sonuç verecektir.

2. Limon Suyu

Doğal sarışın olmanın yolları

Saç rengini açmak ve sarışına yakın bir tona kavuşmak için saçlarınıza limon suyu sürün. Sitrik asitten oluşan limon suyu saçlarınızın açılmasını sağlayacaktır. Avucunuza döktüğünüz limon suyunu ellerinizi birbirine sürttükten sonra parmaklarınızla saçlarınızın arasına sürün. Bu işlemi dışarı çıkmadan önce yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

3. Elma Sirkesi

Doğal sarışın olmanın yolları

Elma sirkesi saç rengini açmak için kullanılan bir diğer yöntemdir. Sprey şişesine 1 ölçü elma sirkesi ve 6 ölçü su koyarak karışmasını sağlayın. Ardından elde edilen bu karışımı tüm saçınıza püskürtün. Bu işlemlerin ardından saçlarınızı şampuanlayıp gerekli olan bakımını yapmayı ihmal etmeyin.

4. Şampuan

Doğal sarışın olmanın yolları

Saç rengini açmak için piyasada satılan bir çok şampuan tercih edilebilir. Özellikle tam sarı olmasa da o tonlara yakın bir saç renginiz varsa bu şampuanlar zamanla sarışın olma hayalinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir