Gelin saçı hataları

Gelin saçı hataları haberimizde, yeni gelin olacak bayanların, gelin saçı yaptırırken yada yaparken dikkat etmesi gerekenler anlatılacaktır.

Gelin saçı hataları: Gelin saçı yapılırken nelere dikkat edilmeli? Haberimizde, kuaförlerin verdiği bilgiler doğrultusunda gelin saçı yaptırırken yada yaparken dikkat etmesi gerekenler anlatılacaktır.

Bir kadının unutamadığı ve aklından çıkmayan en özel anlardan birisi düğünüdür. O gün çok güzel olmak ve bütün dikkatlerin üzerinde olmasını ister. Çünkü hayatında bir defa yaşayacağı duygulardan birisidir. İlk bakışta gelinlik dikkat çekse de daha sonra bakılacak yerler arasında gelinin saçı gelmektedir. Gelin saçında yapılacak hatalar ve yanlışlar bu kadar önemli bir anın berbat olmasına sebep olabilir.

İşte bu sayfamızda, yeni gelin olacak bayanların, gelin saçı yaptırırken nelere dikkat etmeli yazılmıştır. Gelin saçı hataları haberimizi dikkatlice okuyarak bu en anlamlı gününüzün kötü geçmesini engelleyin.

Gelin saçı yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Gelin saçı yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Gelin saçı yaptıracak olanlar, farkında olmadan bir sürü hata yapar ve dikkatsiz şekilde saçlarını yaptırırlar. Eğer kendiniz yapacaksınız sizin, yok kuaförde yaptıracaksanız onların dikkat etmesi gereken gelin saçı hataları.

1. Başkalarının beğendiği modeli yaptırmak

Düğününüz için yapılacak saç modeli için arkadaşlarınız, akrabalarınız ve aile üyeleriniz fikirlerini söyleyebilir. Onların gözüne güzel görünen saç stili sizde kötü sonuçlara sebep olabilir. Hatta devamlı gelin saçı yapan kuaförler bile bazen yanlış tercih yapabilirler. İşte bu sebeple gelin saçı modelinizi kendiniz seçmeye dikkat etmelisiniz.

2. Gelinliğe uygun olmayan saç modeli seçmek

Gelin saçı yaptırırken dikkat edilmeyen hatalardan birisi de gelinliğe uygun olmayan saç modelini seçmektir. Gelinlik uzun ise ona göre, kısa ise daha başka bir saç modeli seçilmelidir. Yine dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de kişinin kendi saçının özelliklerine göre model seçmesidir. Bu model için kuaförünüz ile beraber karar vermeniz daha uygun olacaktır.

3. Ünlülerin saç modellerini örnek almak

Bir gelin asla herkes tarafından tanınan yada ünlü birinin saç modelini örnek almamalıdır. Çünkü o kişiye yakışan yada onda güzel bulduğunuz saç modeli size yakışmayabilir. Ayrıca bu kişilerin normal hayatında kullandığı saç sitilleri düğün için uygun olmayabilir.

İlgili Makaleler

4. Gelin saçında aşırı aksesuar kullanmak

Gelin saçında aksesuar kullanmak sizin daha güzel ve alımlı görünmenizi sağlayabilir. Fakat aşırı aksesuar ise saçın önüne geçip kötü bir görüntü oluşturabilir. Gelinliğinizin modeline göre kaç tane aksesuar kullanacağınıza karar vermelisiniz. Sade bir gelinlik ise aksesuarları abartmamalısınız hatta bir tane olmalıdır. Gelinliğiniz çok süslü ise hiç aksesuar kullanmamak size daha çok yakışacaktır.

5. Düğün yerine ve hava koşullarına dikkat etmemek

Saç modelini seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de düğün gününün, yerinin, hava koşullarının ve düğünün ne kadar süreceğidir. Çünkü saç modeliniz o güne uygun mudur, yapılan saç uzun süre dayanacak mıdır dikkat edilmelidir. İşte bu gibi durumlara bakarak saç modeli tercih edilmelidir.

6. Saçınıza kendi kendinize gölge uygulamak

Eğer kendi saçınızın rengini kullanmayacaksanız gölge uygulaması için bir kuaföre başvurmalısınız. Evde uygulamanız yanlış sonuçlar doğurabilir, saçlarınızın sağlığını bozabilir.

Büyük gün büyük organizasyon gelip çattığında önemli olan kutlama, mutluluk ve eğlenceyi hatırlamaktır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir