Gelin Saçı Hataları

Son Güncelleme: 13.09.2020 11:08

Gelin Saçı Hataları Gelin Saçı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin saçı modeli yaparken farkında olmadan bir sürü hata yaparız ve dikkat etmeyiz. Kuaförlerin özellikle dikkat etmesi gereken gelin saçı hataları ;

Çoğu kadın evlenirken yanlış saç stili ve modeli seçtiğini düşünerek evlilik fotoğraflarına tekrar bakmak istemez… Düğün fotoğraflarınıza
baktığınızde ‘keşke’ dememek için gelin saçı modeli konusunda ne istediğinizi bilmeli ve hazırlıklı olmalısınız. İşte gelin saçı modeli seçerken
yapılmaması gereken 6 hata!..

1- Kutlama veya düğünde saç stili seçilmesi
Bir gelin asla kendini ifade edecek saç modelini seçemez. Özel günlere katılanların, sinema yıldızlarının saç modellerini örnek almak ve örgü, at kuyruğu stilleri doğru değildir.

2- Başkasının beğendiği modeli yaptırmak
Hoşlandığınız saç modelini seçerken anne, büyükanne, kuaför sizin için düşünebilir. İlk bakışta mükemmel bir fikir gibi görünse de çoğunlukla sonuçları kötüdür. Düğün gününüzde mümkün olduğu kadar rahat hissedebilmelisiniz ve bu nedenle başkasının istediği modeli seçmek yerine gerçekten istediğiniz modeli tercih edin!

3- Saçlarınızın yapılamayacağı bir model seçmek
Uzun gelinliğinizin üzerine uzun saçlarınızın dökülmesi çok iyi görüntü verebilir ancak saçlarınız sert ve düzse uzun zaman dalgalı şeklini koruyamayacaktır. Boşuna zaman kaybedersiniz!.. Bunun yerine, elbiseniz ve saçınızın özelliklerine göre hangi modeli seçmeniz gerektiğini kuaförünüz ile kararlaştırın!

4- Fazla aksesuar taktırmak
Saç modeline aksesuar eklemek tercih edilebilir ve saç stillerinin alımlı görünmesinin daha iyi bir yolu yok gibidir. Aksesuarların fazla olmamasına özen gösterin. Sadece sade bir gelinlik ve mücevher tercih ettiyseniz bir tane çekici bir aksesuar ekleyebilirsiniz ancak elbiseniz süslü ve gösterişliyse hiç saç aksesuarı kullanmayabilir veya çok az kullanabilirsiniz.

5- Tüm olasılıkları değerlendirmemek
Saç modelini seçerken düğün tarihi, yapılacağı yer, hava koşulları, ne kadar süreceğini de göz önüne almalısınız. En önemli faktör de saç modelinizin ne kadar süre şeklini koruyabileceğidir.

6 – Saçınıza kendi kendinize gölge uygulamak
Eğer kendi saçınızın rengini kullanmayacaksanız gölge uygulaması için bir kuaföre başvurmalısınız. Evde uygulamanız yanlış sonuçlar doğurabilir, saçlarınızın sağlığını bozabilir.

Büyük gün büyük organizasyon gelip çattığında önemli olan kutlama, mutluluk ve eğlenceyi hatırlamaktır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir