En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En sık yapılan makyaj hataları nelerdir gibi kafamıza takılan ve makyaj yaparken en fazla yapılan hataların ne olduğunu öğrenmek için bu yazımız açıklayıcı olacaktır.

Güzelleşeyim derken yanlış yapılan makyaj yüzünden kendisini erkekler değilse bile diğer bayanlar karşısında küçük duruma düşüren bir hal almanız kaçınılmaz olabilir. Bilmeden yaptığımız ve bizi hiç olmadığı kadar komik gösteren bu hataları başlıklar etrafında sizler için derledik arkadaşlar.

Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj Hataları

Makyaj, en iyi yüz özelliklerimizi vurgulayarak ve cildimizin güzel görünmesini sağlayarak öz güvenimizi artırabilir. Ancak, makyaj hataları ile olduğumuzdan daha yaşlı görünebileceğimizi fark ettiniz mi?

1. Yanlış makyaj fırçaları kullanmak

Makyaja yeni başlayanlar bu hatayı çok yapar. Birçoğu farklı makyaj fırçalarını ve rollerini ayırt edemez. Hepsi aynı görünebilir, ancak farklı işlevler için yapılmışlardır. Yanlış fırçayı kullandığınızda sonucununda kötü olacağına emin olabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun fırçaları öğrenip onları satın almalı ve kullanmalısınız.

2. Kuru bir cilde makyaj uygulamak

Makyaj yapmaya başlarken, kusursuz bir görünüm sağlamak için önce cildi hazırlamak gerekir. Tamamen nemlendirilmiş ve hazır bir yüz, sadece makyajın altındaki cildiniz için değil, aynı zamanda sonuç için de harikalar yaratacaktır.

3. Çok fazla kapatıcı uygulamak

Çok fazla kapatıcı uygulamak

Yanlış rengi seçer ve çok kalın bir katman uygularsanız, kırışıklıklarınızı vurgulayıp yüzünüzün yaşlı görünmesini sağlarsınız. Bundan kaçınmak için, kalın temellerden uzak durmaya dikkat edin. Bunun yerine, parlak parçacıklar içeren sıvı olanları seçin.

İlgili Makaleler

4. Alt kirpiklere aşırı maskara uygulamak

Alt kirpiklere aşırı maskara uygulamak

Kirpiklerinize çok fazla rimel kullanmak, herkesin dikkatini göz çevresindeki kırışıklıklara kaydırır. Bu kırışıklıklar ne kadar küçük olursa olsun kalın maskara onları öne çıkarır!

5. Yanlış ruj tonunu seçme

Yanlış ruj tonunu seçme

Ruj kullanmak görüntünüze harikalar yaratabilir! Ancak, dudaklarınız doğal olarak darsa, koyu tonlu ruj kullanmaktan kaçınmalısınız. Koyu renklerin dudaklarınızı daha ince göstermesi muhtemeldir. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey doğal dudak çizginizi aşmak!

6. Karanlık göz farını yanlış şekilde uygulamak

Karanlık göz farını yanlış şekilde uygulamak

Tüm göz kapağınıza gölgeler uygulamamaya dikkat edin. Bu yaşlı görünmenizi sağlayacaktır! Yapılması gereken doğru şey sadece gözlerinizin dış köşelerini kullanmaktır.

7. Göz kapağının altına koyu renk göz kalemi uygulamak

Göz kapağının altına koyu renk göz kalemi uygulamak

Göz kapağının altına koyu renkli göz kalemi uygulamak gözlerinizin dar görünmesini sağlar. Efektlere karşı koymak için hafif bir makyaj kalemi kullanın – bu görüntünüze açıklık katmalıdır!

8. Yanaklara yanlış allık sürmek

Yanaklara yanlış allık sürmek

Yanaklara allığı yanlış sürmek sizi olduğunuzdan daha kötü bir duruma sokabilir. Koyu ve yoğun renklere veda edin! Dikkatinizi açık pembe veya şeftali gibi daha açık tonlara uygulamaya verin. Orta kısma değil, yanaklarınızın üst kısmına allık sürmeye dikkat edin. Gençliğinizde yanaklarınızın elmalarını vurgulamak iyi bir fikir olabilir, ancak olgunlaştıkça, cildimizin yaşadığı değişikliklere uyum sağlamalıyız. Merkezi bölgeyi vurgulamak yerine, burun bölgesine çok yakın olmayan üst elmacık kemikleri üzerine uygulamayı deneyin. Yumuşak ve doğal tonları kullanmak yüzünüzü daha genç gösterir ve romantik bir ışıltı verir.

9. Kaşlarınızı vurgulamak için yoğun koyu renkler kullanmak

Kaşlarınızı vurgulamak için yoğun koyu renkler kullanmak

Kaşlarınızı büyütmek ve vurgulamak için yoğun koyu renkler kullanmak, yüzünüzün dağınık ve yaşlanmış görünmesini sağlayabilir. Doğal kaş renginizden daha açık bir tonda renkler kullanmak daha akıllıca olur.

10. Göz altları için düzeltici kullanmayı ihmal etmek

Göz altları için düzeltici kullanmayı ihmal etmek

Gözlerin altındaki koyu halkalar birçok insan için sorun oluşturur. Yaşlandıkça, bu lekeler daha belirgin hale gelir. Kapatıcı kullanımı sorunu daha da kötüleştirecektir. Öte yandan, göz altları için düzeltici uygulamak mucizeler yaratacaktır! Sadece karanlık alanlara uygulamaya çalışın ve mümkün olduğunca ince bir şekilde yayın.

11. Dudak çizgilerini gölgelemeyi unutmak

Dudak çizgilerini gölgelemeyi unutmak

Başarılı bir makyaj için dudak kalemi kullanmak çok önemlidir. Ağız ana hatlarını daha tanımlanmış ve çekici hale getirmenizi sağlar. Bununla birlikte, doğal dudak sınırlarını aşarak dudaklarınızı daha büyük göstermeye çalışırken çok dikkatli olmalısınız. Astarı her zaman dudakların merkezi yönünde gölgelendirin aksi halde dudağınızın bıyık gibi görünme riski var!

12. Yüzünüze çok fazla pudra sürmek

Yüzünüze çok fazla pudra sürmek

Pudra cilt kusurlarını düzeltmek için sadece küçük miktarlarda uygulandığında iyidir. Çok cömertçe kullanılırsa, hiç iyi olmayan sonuçlar doğurabilir! T bölgesindeki o yağlı, parlak efektten kurtulmak için hafif mineral veya pirinç tozu kullanın. Göz çevresindeki bölgeyi toz haline getirmekten kaçının çünkü bu kırışıklıkları vurgular ve cildinizin kuru görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir